• Obecnie brak na stanie
  • Powojnik Blue Pillar wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Blue Pillar wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Blue Pillar wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Blue Pillar wielkokwiatowy 1L
Powojnik Blue Pillar wielkokwiatowy 1L
search
Clematisy - Powojniki

Powojnik Blue Pillar wielkokwiatowy 1L

Clematis Blue Pillar

Skrócony opis produktu:

Powojnik wielkokwiatowy Blue Pillar to polska odmiana clematisa. Kwiaty duże do 12 cm średnicy. Urocza odmiana o zwartej budowie i ładnych, intensywnie niebieskich kwiatach z eliptycznymi działkami o lekko falowanych brzegach. Osiąga 2 m wysokości. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

21,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 21,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Wyhodowany przez Szczepana Marczyńskiego. Clematis Blue Pillar jest bardzo odporną odmianą powojnika wielkokwiatowego.

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty pełne fioletowo-niebieskie o średnicy 10-12 cm, z sześcioma eliptycznymi działkami. Działki intensywnie niebieskie, z jaśniejszym pasem przez środek i lekko falowanymi brzegami. Pylniki purpurowe na białych nitkach, słupki żółte.

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie na tegorocznych pędach od czerwca do lipca, powtarza kwitnienie mniej obficie aż do października 

Liście

Liście: Liście są ciemnozielone, błyszczące, złożone najczęściej z trzech eliptycznych, ostro zakończonych listków. 

Stanowisko/Wymagania

Stanowisko/wymagania: Roślina może rosnąć na słońcu, w półcieniu albo cieniu. Najlepiej kwitnie jednak na stanowisku dobrze oświetlonym. Szczególnie polecane są stanowiska w pobliżu ścian o wystawie wschodnio-południowej i zachodnio-południowej. Powojniki do prawidłowego wzrostu potrzebują gleby zasobnej w wilgoć i próchnicę, posiadającej odczyn obojętny do lekko kwaśnego. Podłoże musi być przy tym odpowiednio przewiewne (dla powojników nie nadają się ciężkie gliny, ale też nie całkiem piaszczystej). .

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Nie warto bać się cięcia młodej rośliny - przycinanie wymusza na pnączach rozkrzewianie a w efekcie zagęszczenie się już od podstawy. Wymaga słabego cięcia, należy je wykonać wiosną na wysokości ok. 20-50 cm nad ziemią. Wczesną wiosną należy usunąć stare pędy.  

Podpory

Podpory: Podpór czepia się ogonkami liściowymi. Łatwo porasta wszelkiego rodzaju siatki, tyczki, linki, słupki, kratki, płoty, ażurowe ścianki altan oraz pergole. Może wspinać się po naturalnych podporach, np. krzewach liściastych lub iglastych oraz krzewinkach.

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 4; do -34°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu. Powojnik nie jest pnączem zimozielonym.

Pochodzenie

Pochodzenie: Polska.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
fioletowy
niebieskie
Termin kwitnienia
VI
VII
Wiek rośliny
2

Specyficzne kody

EAN13
5902539177497
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy