• Obecnie brak na stanie
  • Powojnik Taiga japoński 3L
  • Powojnik Taiga japoński 3L
  • Powojnik Taiga japoński 3L
  • Powojnik Taiga japoński 3L
Powojnik Taiga japoński 3L
search
Clematisy - Powojniki

Powojnik Taiga japoński 3L

Skrócony opis produktu:

Powojnik Taiga to jedna z najbardziej oryginalnych odmian tego pnącza z japońskim rodowodem. Zachwyca bujnym kwitnieniem i niespotykaną fioletowo-żółtą barwą kwiatów o zmiennym kształcie. Dorasta do około 2,5 metra wysokości. Odporna na mróz i łatwa w uprawie.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

40,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 40,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Clematis Taiga otrzymał: Złoty medal na wystawie FlowersExpo 2017 w Moskwie, Srebrny medal w konkursie Nowości na Wystawie Zieleń to Życie 2017 w Warszawie, Srebrny medal i Press Prize na wystawie Plantarium w Holandii w 2016 roku. Odmiana wyhodowana przez Shigeaki Ochiai w Japonii. W sprzedaży od 2016 roku.

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty duże bardzo dekoracyjne, fioletowoniebieskie z zielonożółtymi końcami działek, zawsze pełne, zmienne w kształcie. 

Kwitnienie

Kwitnienie: Powojnik ten kwitnie niezwykle obficie, pierwsze kwiaty pojawiają się w czerwcu i kontynuuje kwitnienie do września. 

Liście

Liście: Liście są ciemnozielone, sercowate i trójdzielne, złożone z eliptycznych, ostro zakończonych listków. 

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Roślina najlepiej będzie się czuła na słonecznych lub lekko zacienionych stanowiskach. Unikajmy pełnego cienia. Powojniki do prawidłowego wzrostu potrzebują gleby zasobnej w wilgoć i próchnicę, posiadającej odczyn obojętny do lekko kwaśnego. Podłoże musi być przy tym odpowiednio przewiewne (dla powojników nie nadają się ciężkie gliny).Nie bez znaczenia jest również wilgotność, należy ją utrzymywać na stale umiarkowanym poziomie. Clematisy źle bowiem rosną na mokrych i ciężkich glebach. 

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.  Podstawę powojnika zacieniować. Ziemię dokoła pnącza wyściółkować korą, a przed zimą obsypać do wysokości 10 cm.

Cięcie

Pielęgnacja: Nie warto bać się cięcia młodej rośliny - przycinanie wymusza na pnączach rozkrzewianie a w efekcie zagęszczenie się już od podstawy. Powojnik należy ciąć średnio-mocno, wiosną przycinamy pędy na wysokość około 30cm, w kolejnych latach coraz wyżej, w drugim ˗ 40 cm, a w następnych latach na wys. 50 cm. 

Podpory

Podpory: Dzięki wytwarzanym ogonkom liściowym, łatwo porasta wszelkiego rodzaju siatki, tyczki, linki, słupki, kratki, płoty, ażurowe ścianki altan oraz pergole. 

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 6a; do -34°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu.  Powojnik nie jest pnączem zimozielonym.

Pochodzenie

Pochodzenie: Japonia.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
fioletowy
niebieskie
Termin kwitnienia
IX
VI
VII
VIII

Specyficzne kody

EAN13
5905072260725
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy