• Out-of-Stock
  • Powojnik Fay włoski 1L
  • Powojnik Fay włoski 1L
  • Powojnik Fay włoski 1L
  • Powojnik Fay włoski 1L
  • Powojnik Fay włoski 1L
  • Powojnik Fay włoski 1L
  • Powojnik Fay włoski 1L
  • Powojnik Fay włoski 1L
Powojnik Fay włoski 1L
search
Clematisy - Powojniki

Powojnik Fay włoski 1L

Clematis Fay

Skrócony opis produktu:

Powojnik włoski Fay to wyjątkowo długo kwitnąca, pełna uroku odmiana o dzwonkowatych, przewisających, jasnoróżowych kwiatach. Odmiana kwitnie bardzo długo na tegorocznych pędach od połowy czerwca do końca października. Ze względu na swój kompaktowy wzrost, jest doskonałą roślina do uprawy w pojemnikach, dzięki temu może stać się przepiękną ozdobą balkonu i tarasu. Osiąga 2 m wysokości. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko zł100.00 do darmowej dostawy!

0 zł / zł100.00

Cena

zł21.99
Tax included
Lowest price in last 30 days : zł21.99
Quantity

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko zł100.00 do darmowej dostawy!

0 zł / zł100.00

Polityka bezpieczeństwa

(edytuj w module Customer Reassurance)

Zasady dostawy

(edytuj w module Customer Reassurance)

Zasady zwrotu

(edytuj w module Customer Reassurance)

Opis

Opis ogólny: W międzynarodowym rejestrze odmiana ta zaliczana jest do grupy Viticella, ale z wyglądu bardzo podobna jest do powojnika kędzierzawego (Clematis crispa) z grupy Viorna. Wyhodował Willem Straver. 

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty małe o średnicy 2-3 cm, przewisające, dzwonkowate, z 4 jasnoróżowymi działkami o rozjaśnionych brzegach i bardzo silnie wysuniętych na zewnątrz wierzchołkach. Działki z zewnętrznej strony mają lekkie żebrowania, a od wewnątrz są różowokremowe z różowym unerwieniem. Pręciki składają się z żółtych pylników na białych nitkach.

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie bardzo długo na tegorocznych pędach od czerwca aż do października. 

Liście

Liście: Ciemnozielone. Liście złożone z 3-5 eliptycznych lub owalnych listków. Pędy młode jasnozielone, dojrzałe – brązowe. 

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Roślina preferuje stanowisko słoneczne. Najlepiej kwitnie na stanowisku dobrze oświetlonym. Może rosnąć na wystawie południowej, wschodniej i zachodniej. Powojniki do prawidłowego wzrostu potrzebują gleby zasobnej w wilgoć i próchnicę, posiadającej odczyn obojętny do lekko kwaśnego. Podłoże musi być przy tym odpowiednio przewiewne (dla powojników nie nadają się ciężkie gliny, ale też nie całkiem piaszczystej).

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Wymaga silnego cięcia, należy je wykonać wiosną na wysokości ok. 20-50 cm nad ziemią. Nie warto bać się cięcia młodej rośliny - przycinanie wymusza na pnączach rozkrzewianie a w efekcie zagęszczenie się już od podstawy. 

Podpory

Podpory: Łatwo porasta wszelkiego rodzaju siatki, tyczki, linki, słupki, kratki, płoty, ażurowe ścianki altan oraz pergole. Elementy z których składa się podpora nie powinny przekraczać 1 cm średnicy.  

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 5; do -30°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu. Powojnik nie jest pnączem zimozielonym.

Pochodzenie

Pochodzenie: Niemcy.

Data sheet

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
różowe
Termin kwitnienia
IX
VI
VII
VIII
X
Wiek rośliny
2

Specific References

EAN13
5902539175127
Comments (0)
No customer reviews for the moment.