Filtruj według

Cena

Cena

Termin kwitnienia

Termin kwitnienia

Wpisy

Wpisy

Cytryniec chiński

 • Cytryniec chiński

  1l - 12,90 zł
  2l - 17.90 zł

  Cytryniec chiński (Schisandra chinensis)

  Opis ogólny: Bardzo wartościowe pnącze pochodzące z Chin. Jest to roślina ozdobna ,ale też  posiada zastosowanie lecznicze. Owoce najczęściej pożądane są do soków lub jako suszone .Dorasta do 3-4 m, rocznie do 1,5 m. Rośliny bywają dwupienne - aby uzyskać owoce należy sadzić co najmniej dwie sztuki. Bardzo odporne pnącze na mróz.

  Liście: Owalne, osadzone na czerwonych ogonkach, błyszczące ,ciemnozielone. Z suszonych liści można zaparzyć herbatkę o działaniu wzmacniającym

  Kwiaty: Drobne ,białe ,kremowe bądź różowe

  Kwitnienie: Na przełomie maja/czerwca

  Owoce: Wytwarza jadalne owoce, podobne do porzeczek, bogate w witaminę C o bardzo miłym, cytrynowym zapachu. Jagodowate owoce zebrane w krótkie grona. Owoce o 5 smakach! Skórka słodka, miąższ kwaśny, nasiona gorzkie i cierpkie, proszek z nasion słony. Z jednej rośliny można uzyskać od 1- 5 kg owoców.

  Owocowanie: Wrzesień

  Wymagania: Lubi miejsca dobrze oświetlone, ale bez bezpośredniego silnego nasłonecznienia. Trzeba pamiętać o regularnym i obfitym podlewaniu, gdyż cytryniec nie znosi suszy.

 • Cytryniec chiński ’Sadova No1’

  1l - 15,90 zł
  2l - 20.90 zł

  Cytryniec chiński ’Sadova No1’  (Schisandra chinensis  ’Sadova No1’)

  Opis ogólny: Ukraińska, samopylna, obficie owocująca odmiana o dużych owocach. Pnącze o walorach ozdobnych jak i zdrowotnych ( konsumpcyjnych).Dorasta do wysokości ok. 10m, roczny przyrost wynosi 1m.Odmiana całkowicie mrozoodporna.

  Kwiaty: Kwiaty białe, drobne rozwijają się na przełomie V-VI.

  Kwitnienie: Na przełomie czerwca i lipca

  Owoce:  Czerwone, 1 cm ,zwisające w kłosach o dł. 10 m . Owocuje bardzo obficie w 4-6 roku po posadzeniu.

  Owocowanie: We wrześniu można zebrać do 5kg owoców z jednej rośliny.

  Wymagania: Cytryniec sadzimy na stanowiskach  dobrze oświetlone i osłoniętych. Wymaga gleb żyznych, wilgotnych. Nie znosi przesuszania podłoża.Doskonale nadaje się na pergole, ściany budynków.