Powojnik Rooguchi bylinowy 1L

Clematis Rooguchi

Opis ogólny :

Rooguchi to bylinowa odmiana powojnika zachwyca długim i obfitym kwitnieniem. Osiąga wysokość do 2m. Odporna na mróz i choroby. Idealnie sprawdzi się do hodowania w pojemnikach, a także jako roślina okrywowa.

Dostępność produktu: Dostępny
Zostało Ci tylko 100,00 do darmowej dostawy!
0,00 zł / 100,00
Cena
20,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a my wyślemy produkt dzisiaj
 

Gwarancja jakości

 

Bezpieczne płatności

 

Szybka wysyłka

 

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Odmiana wprowadzona na rynek pod koniec XX wieku, w 1992 r. Hodowcą był Kazushige Ozawa, twórca uznanych odmian takich jak Iryuu oraz Hanajima.

Kwiaty

Kwiaty: Małe, dzwonkowate kwiaty o średnicy około 6 cm, zbudowane z 4 ostro zakończonych, fioletowych płatków z białymi brzegami. Pręciki żółtych pylnikach, niemal niewidoczne przez większość czasu. 

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie nieprzerwanie od czerwca do września.

Liście

Liście: Liście zielone, złożone z 5 listków.

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Odmiana odporna na mróz. Roślina najlepiej rośnie w słońcu. Szczególnie polecane są stanowiska w pobliżu ścian o wystawie wschodnio-południowej i zachodnio-południowej. Powojniki do prawidłowego wzrostu potrzebują gleby zasobnej w wilgoć i próchnicę, posiadającej odczyn od obojętnego do lekko zasadowego. Podłoże musi być przy tym odpowiednio przepuszczalne, jednak radzi sobie na glebach cięższych, gliniastych.

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Silne cięcie przeprowadza się wczesną wiosną, martwe pędy należy przyciąć tuż nad ziemią, a żywe na wys. 5˗10 cm.

Podpory

Podpory: Jest byliną o prymitywnym pnączu, nie wymaga podpór - nie czepia ich, ale się o nie wspiera.

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 4; do -34°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu. Powojnik nie jest pnączem zimozielonym.

Pochodzenie

Pochodzenie: Japonia.

CLEMAT ROOGUCHI 1
99 Przedmioty

Arkusz danych

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
fioletowy
Termin kwitnienia
IX
VI
VII
VIII
Pachnące kwiaty
tak
Wiek rośliny
2

Specyficzne odniesienia

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5

Produkty powiązane