Powojnik Słowianka włoski 1L

Clematis Słowianka

Opis ogólny :

Powojnik Słowianka to polska odmiana clematisa o pojedynczych fioletowych-ciemnoczerwonych kwiatach z żółtymi pilnikami. Osiąga do 3 m wysokości, idealnie nadaje się na pergole, a także na naturalne podpory. Kwitnie obficie. Polecana dla początkujących jak i koneserów. 

Dostępność produktu: Obecnie brak na stanie

Wpisz swój adres email, poinformujemy Cię kiedy produkt będzie dostępny ponownie!


Zostało Ci tylko 100,00 do darmowej dostawy!
0,00 zł / 100,00
Cena
21,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a my wyślemy produkt dzisiaj
 

Gwarancja jakości

 

Bezpieczne płatności

 

Szybka wysyłka

 

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Wyhodowany przez Stefana Franczaka, jednego z najbardziej uznanych twórców powojników takich jak Błękitny Anioł, Jan Paweł II, Polish Spirit, Westerplatte czy Matka Urszula Ledóchowska. 

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty pojedyncze prawie okrągłe, średnicy około 10cm, z 6 szerokimi, zaokrąglonymi na wierzchołku, ciemnoczerwonymi-fioletowymi działkami i jaskrawoczerwonym pasem przez środek. Pręciki kremowe, o żółtych pylnikach. 

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie na tegorocznych pędach od czerwca do lipca, powtarza kwitnienie mniej obficie aż do października. 

Liście

Liście: Jasnozielone. 

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Roślina może rosnąć na słońcu, w półcieniu albo cieniu. Najlepiej kwitnie jednak na stanowisku dobrze oświetlonym. Szczególnie polecane są stanowiska w pobliżu ścian o wystawie wschodnio-południowej i zachodnio-południowej. Powojniki do prawidłowego wzrostu potrzebują gleby zasobnej w wilgoć i próchnicę, posiadającej odczyn obojętny do lekko kwaśnego. Podłoże musi być przy tym odpowiednio przewiewne (dla powojników nie nadają się ciężkie gliny, ale też nie całkiem piaszczystej).

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Nie warto bać się cięcia młodej rośliny - przycinanie wymusza na pnączach rozkrzewianie a w efekcie zagęszczenie się już od podstawy. Wymaga silnego cięcia, należy je wykonać wiosną na wysokości ok. 20-50 cm nad ziemią. Wczesną wiosną należy usunąć stare pędy. 

Podpory

Podpory: Podpór czepia się ogonkami liściowymi. Łatwo porasta wszelkiego rodzaju siatki, tyczki, linki, słupki, kratki, płoty, ażurowe ścianki altan oraz pergole. Może wspinać się po naturalnych podporach, np. krzewach liściastych lub iglastych oraz krzewinkach. 

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 4; do -34°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu.  Powojnik nie jest pnączem zimozielonym, liście opadające na zimę.

Pochodzenie

Pochodzenie: Polska.

CLEMATIS_SŁOWIANKA

Arkusz danych

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
czerwony
fioletowy
Termin kwitnienia
IX
VI
VII
VIII
X
Wiek rośliny
2

Specyficzne odniesienia

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5

Produkty powiązane