Sklep internetowy, działający pod adresem www.wedrowski.pl prowadzony jest przez:

Szkółka Pnączy Marek Wędrowski
Główna 51
83-211 Kolincz
NIP: 592-020-20-70

Złożenie zamówienia przez Kupującego oznacza akceptację postanowień niniejszego regulaminu, warunków wysyłki zakupionych sadzonek oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie przez Sprzedawcę danych osobowych wyłącznie w celach realizacji zamówienia.

1. Zamówienia są przyjmowane za pośrednictwem strony www.wedrowski.pl cały rok, 24 godziny na dobę. Zamówienia można też składać telefonicznie na nr +48 506 037 015 oraz poprzez e-mail: detal@wedrowski.pl

1a. Poza sezonem ogrodniczym możliwa jest rezerwacja roślin po przedpłacie przelewem. Zarezerwowane rośliny zostaną wysłane wiosną.

2. W celu złożenia zamówienia należy założyć konto użytkownika oraz wypełnić formularz zamówienia lub bez zakładania konta wypełnić formularz.

3. Składający zamówienie jest zobowiązany do pełnego oraz zgodnego ze stanem faktycznym wypełnienia formularza zamówienia. Zamówienia, w których nieprawidłowo wypełniono dane adresowe nie będą mogły zostać realizowane.

4. Po złożeniu zamówienia do Kupującego automatycznie zostaje przesłana e-mailem wiadomość, że zamówienie dotarło do sklepu. W przypadku braku wiadomości proszę sprawdzić w swoim koncie poprawność swojego e-maila.

5. www.wedrowski.pl w każdym wypadku zastrzega sobie prawo do telefonicznego potwierdzenia i weryfikacji dokonanego zamówienia oraz jego anulowania w przypadkach uzasadniających wątpliwość co do rzetelności takiego zamówienia.

6. Zamówienia realizowane są w ciągu 2 dni roboczych od daty złożenia zamówienia przy wybraniu wysyłki kurierskiej pobraniowej, lub w ciągu 2 dni od daty zaksięgowania pieniędzy na koncie przy wybraniu wysyłki kurierskiej (przelewem na konto).

7. Każde zamówienie jest potwierdzane ręcznie poprzez wysłanie e-maila z informacją o przyjęciu zamówienia do realizacji. Każda wysyłka towaru również potwierdzana jest e-mailem w dniu wysyłki.

8. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i są cenami brutto. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia zamówienia przez klienta. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.

9. Za zamówione towary Kupujący może zapłacić wybierając jedną z poniższych form płatności:

  • przelewem bankowym na konto sklepu,
  • przy odbiorze: należność pobiera kurier.

10. Zamówiony towar wysyłany jest tylko i wyłącznie na terenie Polski za pośrednictwem firmy kurierskiej.
Koszt dostawy:

  • 15 zł – w przypadku płatności przelewem (przedpłata) (ważne od dnia 26.03.2013)
  • 20 zł - w przypadku płatności „za pobraniem” (ważne od dnia 26.03.2013) opcja dostępna wyłącznie w sezonie
  • 0 zł w przypadku zamówienia ilości roślin odpowiadającej wielokrotności liczby 24, a więc 24, 48, 72, itd… i w przypadku płatności przelewem (przedpłata)
  • 5 zł w przypadku zamówienia ilości roślin odpowiadającej wielokrotności liczby 24, a więc 24, 48, 72, itd… i w przypadku płatności „za pobraniem”.

11. Do każdego zrealizowanego zamówienia wystawiamy paragon, na życzenie fakturę po podaniu prawidłowej nazwy firmy oraz NIP.

12. W momencie potwierdzenia przez Kupującego wysłanego przez niego zamówienia dochodzi do zawarcia umowy pomiędzy Sprzedającym a Kupującym. Przedmiotem umowy jest towar wymieniony w zamówieniu.

13. Umowa sprzedaży towarów zawierana jest zgodnie z prawem polskim i w języku polskim.

14. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego, Ustawy z dnia 02.03.2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów.

15. Informujemy, że dane osobowe podane na formularzu zamówienia w sklepie internetowym www.wedrowski.pl są gromadzone i przetwarzane zgodnie z Ustawą z dn. 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997 roku nr 133 poz. 883 z późniejszymi zmianami). Zgromadzone dane osobowe są wykorzystywane tylko i wyłącznie do celów realizacji złożonych zamówień i w żadnym wypadku nie będą udostępniane osobom trzecim. Każdy klient naszego sklepu ma prawo do wglądu, modyfikacji oraz usunięcia swoich danych osobowych z naszej bazy danych.

16. Klient ma prawo usunięcia swoich danych osobowych przez wysłanie do nas, na adres e-mail sklepu, takiego żądanie. Zrobimy to, chyba że będzie istniała inna podstawa prawna, wynikająca z prawa finansowego lub kodeksu cywilnego, która będzie nakładała na nas obowiązek dalszego przetwarzania Twoich danych.

17. Reklamacje. Rośliny zniszczone podczas transportu, nie z winy Kupującego, lub przywiezione dalej niż po 3 dniach od nadania należy reklamować niezwłocznie po dostarczeniu przesyłki. Przy kurierze należy otwierać paczkę oraz spisać protokół szkody, zwracając uwagę na datę odbioru paczki. Po zweryfikowaniu informacji i rozpatrzeniu reklamacji rośliny zostaną ponownie dosłane. Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.

18. Niniejszy Regulamin obowiązuje od dnia 17-08-2012.

19. Wszystkie zdjęcia oraz teksty umieszczone na stronie należą do Szkółki Pnączy Marek Wędrowski. Wszelkie kopiowanie i rozprzestrzenianie treści znajdujących się na stronie www.wedrowski.pl jest zabronione.

20. Wszelkie zmiany Regulaminu obowiązują od daty opublikowania ich na stronie wedrowski.pl. Zamówienia złożone przed datą wprowadzenia zmian do niniejszego regulaminu są realizowane na podstawie zapisów obowiązujących w dniu złożenia zamówienia.