Dławisz okrągłolistny ’Diana’ żeński

9,90 zł

Dławisz okrągłolistny ’Diana’ żeński (Celastrus orbiculatus ’Diana’)

Kwiaty / kwitnienie: 
Prawoskrętnie owijające się pnącze, interesująca ozdoba dzięki liściom oraz ozdobnym koralikom. Od października do grudnia na roślinie pojawiają się bardzo efektowne, żółtoczerwone, niejadalne owoce. Kulki są żółte, kiedy pękną w środku są czerwone, ładnie przyozdabiają ogród późną jesienią oraz zimą. Pełnią rolę dekoracyjną do suchych bukietów. Pnącze kwitnie niepozornie w maju/czerwcu.

Liście: 
Kolejną ozdobą są liście, które wiosną są zielone, a na jesień robią się intensywnie żółte. Zimą opadają, dzięki temu żółtoczerwone kulki jeszcze piękniej się prezentują.

Wzrost: 
Silnie i bardzo szybko rośnie, wije się wokół podpór, dorasta do 12 m. Roczny przyrost w granicach 1-4 m.

Mrozoodporność: 
W naszym klimacie bardzo mrozoodporny.

Gleba / Stanowisko: 
Nie ma szczególnych wymagań co do gleby - rośnie pięknie nawet na ziemiach ubogich. Najlepiej rośnie na miejscu słonecznym ale może być również w półcieniu. 

Pielęgnacja/ Prowadzenie / Uprawa / Cięcie: 
Aby na roślinie pojawiły się ozdobne owoce należy obok posadzić męski egzemplarz Dławisza, np. odmianę Hercules.
Cięcie nie jest wymagane. Roślina szybko się rozrasta, więc można stosować cięcie korygujące. Nie należy sadzić go obok małych roślin bo może je zagłuszyć, stąd też nazwa dławisz.

Zastosowanie / Podpory: Wymaga silnej podpory gdyż jest silnym, mocno rozrastającym się pnączem. Idealnie nadaje się na trejaże, kratownice, pergole, altany, ściany domów, słupy, kolumny, ogrodzenia, bramki, ekrany, ściany domów, zieleń publiczna.

Ilość

Produkty powiązane