Dławisz okrągłolistny ’Hercules’ męski

9,90 zł

Dławisz okrągłolistny ’Hercules’ męski (Celastrus orbiculatus ’Hercules’)

Kwiaty / kwitnienie: 
Prawoskrętnie owijające się pnącze, interesująca ozdoba. Ma drobne kwiaty, koloru białego - miododajne, kwitnie w maju/czerwcu.

Liście: 
Pnącze ozdobne tylko dzięki jasnozielonym liściom, przebarwiającym się jesienią na kolor świetliście żółty, dzięki czemu rozświetlają ogród.

Wzrost: 
Bujnie rosnące, ekspansywne pnącze. Silnie rośnie, szybko zarasta, wije się wokół podpór, dorasta do 10 m. Rocznie przyrasta 2-3 metry.

Mrozoodporność: 
W naszym klimacie bardzo mrozoodporny.

Gleba / Stanowisko: 
Nie ma szczególnych wymagań co do gleby - rośnie pięknie nawet na ziemiach ubogich. Najlepiej rośnie na miejscu słonecznym ale może być również w półcieniu. 

Pielęgnacja/ Prowadzenie / Uprawa / Cięcie: 
Cięcie nie jest wymagane. Jako, że roślina jest silna, bujnie rośnie i wymaga dużo przestrzeni, nie należy przy niej sadzić drobniejszych roślin, nazwa dławisz nie jest przypadkowa.

Zastosowanie / Podpory: 
Pięknie prezentuje się na mocnych podporach, pniach drzew, a bez podpory nada się jako roślina okrywowa na słonecznych skarpach, a ponadto na: trejażach, kratownicach, pergolach, altanach, ścianach domów, słupach, kolumnach, ogrodzeniach, bramkach, ekranach, domów, na zieleń publiczną. Dobrze znosi zanieczyszczenia miejskie. Odmiana ta może być zapylaczem dla żeńskiej odmiany Dławisza Diana.

Ilość

Produkty powiązane