Magnolia George Henry Kern 1L

Magnolia George Henr Kern

Opis ogólny :

Magnolia George Henry Kern jest rośliną o niewielkich rozmiarach, dorastającą do 2-3 m wysokości. Dzięki temu może być uprawiana w niewielkich, przydomowych ogródkach, a nawet w pojemnikach. Kwitnie obficie już w młodym wieku. Kwiaty pięknie i bardzo efektowne, duże, lekko pachnące, 8-10 płatkowe, wewnątrz białe, z zewnątrz liliowo różowe.

Dostępność produktu: Dostępny
Zostało Ci tylko 100,00 do darmowej dostawy!
0,00 zł / 100,00
Cena
20,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a my wyślemy produkt dzisiaj
 

Gwarancja jakości

 

Bezpieczne płatności

 

Szybka wysyłka

 

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny:  Odmiana uzyskana ze skrzyżowania magnolii gwiaździstej (M. stellata) z magnolią purpurową (M. liliflora). Można ją sadzić w grupach ale najlepiej zachować odstęp między roślinami od 4 do 5 m. 

Kwiaty

Kwiaty: Pąki kwiatowe tuż przed otwarciem są wydłużone, smukłe, różowe, u nasady ciemniejsze, osadzone pojedynczo na wierzchołkach krótkopędów. Eleganckie, pięknie uformowane kwiaty składają się z 8-10 mięsistych, wrzecionowatych tepali (płatków), na zewnątrz różowych, u podstawy w kolorze lila, wewnątrz zaś białawych, jedynie z delikatnym, różowym odcieniem. Wewnątrz kwiatu znajdują się osadzone spiralnie na wypukłym dnie kwiatowym liczne pręciki i słupki.

Kwitnienie

Kwitnienie: Na przełomie kwietnia i maja, jeszcze zanim rozwiną się liście, na pędach pojawiają się duże kwiaty.

Liście

Liście: Blaszki liściowe są jajowate, całobrzegie, osadzone na krótkich ogonkach. Młode liście mają barwę jasnozieloną, później ciemnieją i do jesienie pozostają ozdobne. 

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Magnolia George Henr Kern preferuje gleby żyzne, próchnicze, dostatecznie wilgotne, ale przepuszczalnych, o lekko kwaśnym odczynie. Krzewy lubią stanowiska słoneczne, osłonięte od wiatru, zaciszne, najlepiej przy południowych ścianach budynków lub żywopłotów.

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Po posadzeniu glebę wokół roślin ściółkujemy korą lub torfem, co ochroni korzenie rośliny przed przemarznięciem, a także pomoże utrzymać właściwą wilgotność gleby. Wybierając miejsce dla magnolii w naszym ogrodzie, pamiętajmy że korzenie tych roślin są bardzo kruche i wrażliwe na uszkodzenia, a system korzeniowy płytki, dlatego też w późniejszym czasie przesadzenie rosnącej już rośliny w inne miejsce nie będzie możliwe.

Cięcie

Pielęgnacja: Magnolie nie najlepiej znoszą przycinania, słabo się zagęszczają, a odrastanie trwa powoli. Ponadto cięcie może spowodować osłabienie kwitnienia na rok lub dwa. 

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporna (Strefa 6b). Są wrażliwe na mrozy w młodym wieku, z wiekiem stają się całkowicie mrozoodporne i coraz obficiej kwitną. Przed zimą wokół młodych sadzonek obsypujemy kopczyk z trocin lub kory, a całą sadzonkę okrywamy gałązkami świerkowymi lub słomą. U starszych egzemplarzy nie jest to konieczne

Pochodzenie

Pochodzenie: Azja.  

MAGNOLIA GEORG HE 1
118 Przedmioty

Arkusz danych

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
czerwony
różowy
Termin kwitnienia
IV
V
Pachnące kwiaty
tak

Specyficzne odniesienia

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5

Produkty powiązane