Milin amerykański ’Ursynów’

12,90 zł

Milin amerykański ’Ursynów’ (Campsis radicans ’Ursynów’)

Kwiaty / kwitnienie:
Ozdobne pnącze z kwiatami barwy pomarańczowej. Atrakcyjna ozdoba ogrodów. Przepiękne, duże kwiaty w kształcie trąbek, zebrane w pęczki. Kwitnie od lipca do września na końcówkach tegorocznych pędów. Rozpoczyna kwitnienie w 3-4 roku po posadzeniu. Obficie kwitnie w ciepłe lata.

Liście:
Liście ciemnozielone, eliptyczne, duże i złożone. Dodatkowo przebarwiają się jesienią na żółto.

Wzrost:
Roczny przyrost to 1-4 m, a dorasta do 8 m, wytwarza korzenie przybyszowe. Należy kontrolować rozrost rośliny gdyż bardzo się rozrasta.

Mrozoodporność:
Uprawiany z powodzeniem w naszym kraju.
Wymaga okrycia na zimę, w ostre zimy może przemarzać, lecz szybko się regeneruje z części podziemnej  

Gleba / Stanowisko:
Milin potrzebuje dużo światła oraz ciepła, najlepszym miejscem dla niego będzie strona południowa. Stanowisko bardzo słoneczne, ciepłe, osłonięte, gleba żyzna, dobrze uwilgotniona.

Pielęgnacja/ Prowadzenie / Uprawa / Cięcie:
Pnącze jest mało wymagające. Należy usuwać tylko słabe lub uszkodzone pędy, a co roku przycinać tylko młode pędy nad 3 pąkiem. Cięcie u milinów wykonuje się na początku wiosny. Miliny późno wchodzą w okres wegetacji, dopiero w maju, dzięki czemu jest mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia pąków kwiatowych przez przymrozki wiosenne.

Zastosowanie / Podpory:
Podpory: trejaże, kratownice, pergole, altany, ściany domów, słupy, kolumny, ogrodzenia, bramki, ekrany, ściany domów, zieleń publiczna, do rekultywacji.

Rozmnażanie:
Z nasion lub z ukorzenionych pędów i odrostów korzeniowych.

Ciekawostka:
Miliny są bardzo lubiane przez kolibry.

Ilość

Produkty powiązane