• -30%

Rdest Auberta 1L

Fallopia Aubertii, Polygonum Aubertii.

Opis ogólny :

Najszybciej rosnące pnącze uprawiane w Polsce, przyrost roczny to nawet 6 metrów. Idealny wybór dla osób poszukujących szybkich efektów przy niewielkich nakładach pracy. Rdest Auberta nie jest wymagający w uprawie, może rosnąć w każdej glebie, dobrze znosi suszę i upały.

Dostępność produktu: Dostępny
Zostało Ci tylko 100,00 do darmowej dostawy!
0,00 zł / 100,00
Cena
15,99 zł
11,19 zł
Ilość

Kup do 12:00 a my wyślemy produkt dzisiaj
 

Gwarancja jakości

 

Bezpieczne płatności

 

Szybka wysyłka

 

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Najsilniejsze pnącze naszego klimatu, pędami owija się dookoła podpór. Dorasta do 12 metrów z przyrostem rocznym do 6 metrów. Liście nieduże, zielone. Kwiaty drobne, białe, bardzo liczne, czasami wręcz przysłaniające liście. Szczególnie przydatny do obsadzania budynków oraz ogrodzeń, ale nadaje się również do sadzenia przy altanach, pergolach i różnych podporach. Zielona ściana z Rdestu skutecznie chroni przed hałasem w miastach i przy drogach.

kwiaty.png

Kwiaty: Kwiaty rdestu są białe, bardzo drobne i zebrane w duże (do 30 cm) luźne wiechy. Lekko pachną.

kwitnienie.png

Kwitnienie: Rdestówka Auberta kwitnie od czerwca do mrozów. 

liście.png

Liście: Pojedyncze, sercowate, krótkoogonkowe, wyrastające z ciekawie zabarwionych czerwono pędów.

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Rdest Auberta lubi słońce, choć będzie rósł również w półcieniu. Nie ma dużych wymagań glebowych, można go posadzić na każdej glebie. Sadzić w odstępach 1 metra. Wymaga silnej podpory. Nadaje się na pergole, altany, ściany domów, słupy jak i pojemniki balkonowe.

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: Rdest Auberta, ponieważ jest pnączem niezwykle ekspansywnym, wspinając się po ścianach budynków, obrasta rynny i inne elementy, które może uszkadzać. Dlatego niezbędnym zabiegiem w pielęgnacji rdestu Auberta jest przycinanie w celu ograniczenia ich wzrostu. Cięcie rdestu Auberta należy przeprowadzać co 2-3 tygodnie podczas całego okresu wzrostu. Cięcie odmładzające rdestu Auberta, które jest konieczne ze względu na ogołacające się łodygi, najlepiej przeprowadzić wiosną. Wiosenny termin cięcia rdestu Auberta zwiększa ilość kwiatów.

stanowisko:wymagania.png

Zimowanie: Rdest nie jest pnączem zimozielonym, jednak przeciętne zimy znosi dobrze. Gdy przymarznie w czasie siarczystych mrozów - po wiosennym przycięciu pędów tuż przy ziemi, szybko wyda nowe pędy.

stanowisko:wymagania.png

Pochodzenie: Chiny.

RDEST AUBERTA 1
429 Przedmioty

Arkusz danych

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
biały
Termin kwitnienia
IX
VI
VII
VIII
Pachnące kwiaty
nie

Specyficzne odniesienia

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5

Produkty powiązane