Winorośl A 1704 bezpestkowa 2L

Vitis A 1704

Opis ogólny :

Winogron A 1704 uznawany jest za jedną z najlepszych i najcenniejszych odmian amatorskich. Odmiana odporna na mróz i choroby. Wyjątkowo smaczna.

Dostępność produktu: Dostępny
Zostało Ci tylko 100,00 do darmowej dostawy!
0,00 zł / 100,00
Cena
25,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a my wyślemy produkt dzisiaj
 

Gwarancja jakości

 

Bezpieczne płatności

 

Szybka wysyłka

 

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: A-1704 to beznasienna jasna odmiana deserowa. Największe owoce spośród beznasiennych odmian uprawianych w Polsce. Zielono-żółte jagody o słodko-winnym smaku z jędrnym miąższem. Odporna na mróz i choroby.

Owoce

Owoce: Największe owoce spośród beznasiennych odmian uprawianych w Polsce. Grona są duże, średnio zwarte. Jagody średniej wielkości, stożkowate, barwy zielono-żółte, a gdy dojrzeją złociste z brązowym rumieńcem. Bardzo smaczne, o słodko-winnym smaku, soczyste. Konsystencja miąższu dość zwarta, chrupka skórka. Owoce pojawiają się w czwartym/piątym roku po posadzeniu.

Owoce

Dojrzewanie: Owoce w pełni dojrzałe są zazwyczaj na koniec września. 

Liście

Liście: Liście zielone, średniej wielkości, pięcioklapowe i ząbkowane.

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Winorośl wymaga stanowiska słonecznego i ciepłego. Preferuje glebę lekką, przepuszczalną, nie lubi ciężkiej, podmokłej. Najlepiej rośnie i owocuje w glebach lekko kwaśnych. Możliwa do uprawy na terenie całego kraju, nawet w okolicach o nie sprzyjającym klimacie dla innych odmian winorośli. Winorośl sadzimy co 1-1,5 metra, 10-15 cm głębiej niż rosną w doniczce. Mniejsze rośliny sadzimy w zagłębieniu i przysypujemy ziemią dopiero jesienią. Taki sposób sadzenia zdecydowanie zwiększa mrozoodporność krzewów winorośli i zwiększa efektywność podlewania

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Aby zbudować potężny system korzeniowy, winogrona potrzebują dużo wody. Opieka nad nowo posadzoną sadzonką winogron ogranicza się do systematycznego podlewania. Szczególnie ważne jest, aby zwracać uwagę na podlewanie wczesnym latem i kiedy winogrona dojrzewają. Każdy młody krzak winorośli wymaga do trzech wiader wody.

Cięcie

Cięcie: W pierwszym roku po posadzeniu zalecamy prowadzić na jednym do trzech pędów. W kolejnych latach cięcie zależy od wybranego sposobu prowadzenia. Zalecane przerzedzanie, prześwietlanie rośliny w celu uzyskania dobrej jakości owoców. Krzew rośnie silnie i nadaje się także do wysokopiennego formowania w formie pergoli. Zagęszcza się silnie i wymaga dlatego starannego cięcia, w tym letniego, gdyż wydaje wiele pędów. Ciąć średnio-długo, w miarę potrzeb, selekcjonować pędy i grona. Zabieg ten najlepiej wykonywać późną jesienią oraz zimą (przed rozpoczęciem wegetacji), również latem po częściowym zdrewnieniu nowych przyrostów.

Podpory

Podpory: Doskonale nadaje się na wszelkie pergole, ogrodzenia, altany, kratki, podpory ogrodowe.

Zimowanie

Zimowanie: Wytrzymuje spadki temperatur do -24 st. C. Młode sadzonki zaleca się jednak chronić na zimę (np. agrowłókniną). Na początku listopada obsypujemy krzewy ziemią, robiąc nad każdym z nich kopczyk ok. 30 cm wysokości, chroni to roślinę nie tylko przed niską temperaturą ale też przed zalaniem podczas odwilży.

Pochodzenie

Pochodzenie: USA.

WINOR A1704 2
155 Przedmioty

Arkusz danych

Rodzaj
owocujące
Zimozielone
nie
Pachnące kwiaty
nie
Dojrzewanie owoców
IX

Specyficzne odniesienia

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5

Produkty powiązane