• Obecnie brak na stanie
  • [archiwum] Róża pnąca czerwona Mushimara 2L
  • [archiwum] Róża pnąca czerwona Mushimara 2L
[archiwum] Róża pnąca czerwona Mushimara 2L
search
Róże

[archiwum] Róża pnąca czerwona Mushimara 2L

rosa Mushimara

Skrócony opis produktu:

Róża Mushimara to róża pnąca silnie czerwona. Jej duże, pełne, pięknie pachnące kwiaty idealnie współgrają z dużymi, ciemno-zielonymi, błyszczącymi liśćmi. Krzewy silne, dynamicznie rosnące, o grubych pędach zakończonych pąkami, dobrze zimują i są odporne na choroby. Ich dużym atutem jest także to, że są wyjątkowo trwałe.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

22,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 22,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Piękna, tradycyjna róża pnąca w klasycznej, wciąż bardzo poszukiwanej kolorystyce. Charakteryzuję się dobrą mrozoodpornością. Polecana do barwnych kompozycji. Nadaje się do również do uprawy w pojemnikach. Cechuje ją wigor, długi okres kwitnienia i szybki wzrost. Osiąga do 3 metrów wysokości.

kwiaty.png

Kwiaty: Kwiaty średniej wielkości (średnica około 6-8 cm), czerwone, zebrane w kwiatostany od kilku do kilkunastu sztuk. Delikatne, zwiewne płatki tworzą półpełny, pachnący kwiat z widocznym żółtym środkiem pręcików w pełnym rozkwicie.

kwitnienie.png

Kwitnienie: Róża pnąca mushimara kwitnie obficie w czerwcu i powtarza kwitnienie aż do października.

liście.png

Liście:  Liście gęste, ciemno zielone, skórzaste i błyszczące.

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Rośnie bardzo dobrze na glebach piaszczysto-gliniastych. Lubi umiarkowanie wilgotne podłoża, preferuje glebę o pH 6,5 - 7,5. Różę najlepiej posadzić na stanowisku słonecznym, lecz posadzona w lekkim półcieniu też sobie poradzi (potrzebuje minimum 6 godzin słońca dziennie).

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: W okresie kwitnienia na bieżąco usuwamy przekwitłe kwiaty i kwiatostany. W okresie letnim krzew wymaga podlewania – najlepiej wykonywać tę czynność rano lub wieczorem. Unikamy moczenia liści i kwiatów. Cięcie róż pnących rozpoczynamy dopiero od 3 roku. Przez pierwsze lata róże muszą się rozrosnąć by wytworzyć silne pędy szkieletowe. W przypadku róż powtarzających kwitnienie, cięcie wykonujemy na wiosnę. Możemy oczywiście specjalnie nie ingerować w nasze róże i pozostawić je by rosły swobodnie. Otrzymamy wtedy naturalną formę parkową, kolumnową czy nawet okrywową. Jednakże zdecydowanie lepsze i obfitsze kwitnięcie zapewni nam nie tylko przycinanie pędów ale i odpowiednie formowanie róży pnącej. Róże pnące sadzone przy ścianach, ogrodzeniach itp. formujemy w tzw. wachlarz. Polega to na rozpięciu głównych pędów jak najbardziej poziomo na podporze. A jeżeli chcemy uzyskać formę kolumnową z róży pnącej to owijamy pędy wokół konstrukcji. Umożliwi to skierowanie soków do młodych pędów wybijających z pąków skróconych pędów i pobudzi różę do tworzenia bocznych pędów kwiatonośnych. Te właśnie boczne pędy skracamy niezbyt silnie co roku o 1/3 do 2/3 długości. W zależności od naszych potrzeb, możemy również nieco skrócić główne gałęzie. Należy oczywiście o pamiętać o odmładzaniu róży wycinając co kilka lat część najstarszych pędów by zastąpić je młodszymi.

stanowisko:wymagania.png

Zimowanie: Krzewy róż okrywamy dopiero po pierwszych przymrozkach – zwykle termin ten przypada na przełom października i listopada. Z okrywaniem róż nie należy się śpieszyć. Podstawę krzewów róż obsypujemy 20 cm warstwą ziemi ogrodowej. Warstwa ta ochroni podstawę pędu i system korzeniowy nawet przed dużymi spadkami temperatury. Na wierzch kopczyka dobrze jest ułożyć korę, liście lub trociny.

 

stanowisko:wymagania.png

Pochodzenie: Holandia.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Kolor kwiatów
czerwony
Termin kwitnienia
IX
VI
VII
VIII
X
Pachnące kwiaty
tak
Wiek rośliny
3

Specyficzne kody

EAN13
5902539176094
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.