• Obecnie brak na stanie
  • Róża wielkokwiatowa niebiesko-fioletowa Blue Moon 3L
Róża wielkokwiatowa niebiesko-fioletowa Blue Moon 3L
search
Róże

Róża wielkokwiatowa niebiesko-fioletowa Blue Moon 3L

rosa Blue Moon

Skrócony opis produktu:

Róża wielkokwiatowa Blue Moon jest odmianą o liliowych kwiatach, które po rozłożeniu ukazują widoczne pręciki. Dorasta do 1 metra wysokości. Mała odporność na mróz. Kwiaty złożone z 40 płatków o średnicy 10 cm o intensywnym zapachu. Kwitnie z początkiem maja, powtarza kwitnienie. Jest dość wrażliwa na deszcz, najlepiej rośnie w półcieniu. Idealna do ogrodów w stylu rustykalnym.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

31,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 31,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Piękna odmiana róży wielkokwiatowej w jasnolawendowej, lekko sinej barwie kwiatów, kwalifikowanej u róż zwyczajowo jako niebieskiej. Polecana do barwnych kompozycji z innymi różami, do nasadzeń parkowych, a także pojedynczo na stanowiska eksponowane. Nadaje się do również do uprawy w pojemnikach. Cechuje ją wigor, ciemnozielone liście oraz obfite kwitnienie. Osiąga około 0.6 do 1m wysokości i 0,6m szerokości.

kwiaty.png

Kwiaty: Pąki są smukłe i kształtne, rozwijają się wysoko. Średniej wielkości kwiaty o średnicy około 10 cm, luźno wypełnione około 40 regularnie ułożonymi płatkami. Kwiaty są niezbyt odporne na deszczową i wilgotną pogodę, ale też nie lubią ostrego słońca, które potrafi przypalić brzegi płatków i rozjaśnić ich barwę. Najczęściej kwiaty są osadzone pojedynczo, rzadziej po kilka, na szczytach oliwkowych pędów. Intensywnie, przyjemnie i zmiennie pachną..

kwitnienie.png

Kwitnienie: Krzew kwitnie w czerwcu, a po cięciu powtarza kwitnienie do mrozów.

liście.png

Liście: Liście są duże, skórzaste, dekoracyjne, ciemnozielone i matowe, ułożone dość rzadko na pędach.

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Rośnie bardzo dobrze w każdym miejscu i warunkach. Posadzona w lekkim półcieniu też sobie poradzi (potrzebuje minimum 6 godzin słońca dziennie). Doskonale wyglądała w samotnych nasadzeniach, jako dodatek do rabat bylinowych oraz w niewielkiej grupie.

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: Róże wielkokwiatowe najlepiej kwitną na przyrostach tegorocznych, dlatego trzeba je przycinać co roku. U tych róż pozostawiamy od trzech do siedmiu pędów głównych (wybieramy pędy najmłodsze), a wszystkie pozostałe ścinamy równo z ziemią. Pozostawione pędy powinny tworzyć jakby czarę pucharu. Przycinamy je skracając na trzy–cztery oczka (licząc od ziemi), do wysokości 20–30 cm. Niżej (do 15 cm wysokości) można przyciąć pędy słabsze i cieńsze. Strona, w którą skierowane jest oczko wskazuje kierunek wzrostu młodego pędu. Najlepiej, gdy oczko położone najbliżej miejsca cięcia jest skierowane na zewnątrz krzewu, ponieważ oczko to da początek przedłużeniu gałęzi. Wszystkie pędy rosnące do środka krzewu należy systematycznie usuwać.

stanowisko:wymagania.png

Zimowanie: Krzewy róż okrywamy dopiero po pierwszych przymrozkach – zwykle termin ten przypada na przełom października i listopada. Z okrywaniem róż nie należy się śpieszyć. Podstawę krzewów róż obsypujemy 20 cm warstwą ziemi ogrodowej. Warstwa ta ochroni podstawę pędu i system korzeniowy nawet przed dużymi spadkami temperatury. Na wierzch kopczyka dobrze jest ułożyć korę, liście lub trociny. Wyższe krzewy zabezpieczamy słomianym chochołem lub białą agrowłókniną. Materiały te ochronią pędy przed zimnymi wiatrami. Pędy korony związujemy, a następnie otulamy materiałem i zawiązujemy sznurkiem.

 

stanowisko:wymagania.png

Pochodzenie: Niemcy.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Kolor kwiatów
fioletowy
Termin kwitnienia
IX
V
VI
VII
VIII
Pachnące kwiaty
tak

Specyficzne kody

EAN13
5902539175134
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.