Notice: unserialize(): Error at offset 173 of 340 bytes

Gaultheria procumbens 1L

<!-- begin module:jashproductlangfield/views/templates/hook/front.tpl --> <!-- begin /home/wedrowsk/public_html/modules/jashproductlangfield/views/templates/hook/front.tpl -->Gaultheria procumbens<!-- end /home/wedrowsk/public_html/modules/jashproductlangfield/views/templates/hook/front.tpl --> <!-- end module:jashproductlangfield/views/templates/hook/front.tpl -->

General description :

Golteria rozesłana należy do najmniejszych przedstawicieli rodziny wrzosowatych. Krzewinka osiąga zaledwie 10-15 cm wysokości i tworzy sztywne, cienkie, rozgałęzione pędy. Piękną ozdobą są jej błyszczące liście przybierające na zimę bordowy odcień. Jej czerwone długo utrzymujące owoce są nie tylko niezwykle dekoracyjne lecz też jadalne - choć niesmaczne - będą bezpieczne dla naszych dzieci ...

Spend at least 100,00 to get free shipping
0,00 zł / 100,00
Цена
15,99 zł
Количество


 

Гарантия качества

 

Безопасные платежи

 

Быстрая доставка

 

Экспертная поддержка

Opis

Opis ogólny: Golteria to zimozielona roślina okrywowa dorastająca do 30 cm wysokości. Nadaje się do sadzenia pod koronami drzew, do obsadzania wrzosowisk, na obwódki i do obsadzania skrzynek balkonowych. Przez swoje niezwykle dekoracyjne walory jest idealna do jesienno zimowych dekoracji.

Kwiaty

Kwiaty: Latem na szczytach pędów golterii pojawiają się pojedyncze, białe lub lekko różowe kwiaty w postaci małych dzwoneczków. Pod koniec lata kwiaty przekształcają się w niewielkie, okrągłe, czerwone owoce, które pozostają na roślinie aż do wiosny. Wspaniale zdobią zimowy ogród i pięknie kontrastują z bielą śniegu. Dzięki temu, że są jadalne - są bezpieczne i bez obaw mogą być uprawiane w domu.

Kwitnienie

Kwitnienie:  Kwitnie od lipca do sierpnia.

Liście

Liście: Niezwykle błyszczące, ciemnozielone, drobne i gęsto osadzone na pędach. Jesienią i zimą przebarwiają się na kolor bordowy.

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Preferuje stanowiska półcieniste. Potrzebuje wilgotnego podłoża oraz żyznej, przewiewnej, świeżej gleby, zasobnej w składniki pokarmowe i lekko kwaśnej. Szkodzi jej także przesuszanie - w czasie upałów trzeba pamiętać o jej regularnym nawadnianiu. Dobrym pomysłem jest ściółkowanie krzewu korą - zabieg ten pozwala na utrzymanie odpowiedniego pH gleby.

Pielęgnacja

Pielęgnacja: W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Golteria rozesłana jest całkowicie odporna na mrozy i nie wymaga okrywania na zimę. Jedynie rośliny uprawiane na stanowiskach słonecznych i wietrznych wymagają okrycia lekkim materiałem cieniującym lub stroiszem, w celu ochrony przed wysychaniem oraz poparzeniem słonecznym w mroźne i słoneczne zimowe dni.

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporna  

Pochodzenie

Pochodzenie: Ameryka Północna.

GOLTERIA 1L
50 штук

Характеристики

вид
декоративный
вечнозеленый
так
Цветочный цвет
белый
розовый
Цветение
VII
VIII
Возраст растений
1

Особые артикулы

Based on 0 отзывы - 0 1 2 3 4 0/5

related products