• Akebia pięciolistkowa Alba biała 1L
  • Akebia pięciolistkowa Alba biała 1L
  • Akebia pięciolistkowa Alba biała 1L
  • Akebia pięciolistkowa Alba biała 1L
  • Akebia pięciolistkowa Alba biała 1L
Akebia pięciolistkowa Alba biała 1L
search
Akebia

Akebia pięciolistkowa Alba biała 1L

Akebia quinata Alba

Skrócony opis produktu:

Akebia pięciolistkowa Alba to odmiana o półzimozielonych liściach, pachnących białych kwiatach i bardzo interesujących, dekoracyjnych jadalnych owocach. Owoce pojawiają się we wrześniu i w październiku i mają jadalny, smaczny miąższ. Osiąga wysokość około 5 metrów, roczny przyrost 1-3 metry. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

22,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 19,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Akebia jest pnączem wieloletnim dorastającym do 5 metrów wysokości. W ogrodzie akebia pięciolistkowa sprawdza się do obsadzania pergoli, altan, ścian i ogrodzeń. Roślina silnie owija się wokół wszelkich podpór. Sadzona swobodnie może rosnąć również jako roślina okrywowa.

kwiaty.png

Kwiaty: Kwiaty małe o średnicy 2,5 cm, męskie i żeńskie czysto białe z purpurowofioletowymi słupkami, pachnące.

kwitnienie.png

Kwitnienie: Kwitnie w kwietniu i maju. 

liście.png

Liście: Liście półzimozielone, palczasto złożone z 5 skórzastych, jasnozielonych listków, osadzone na długich ogonkach. Pędy owijają się wokół podpór. Młode są jasnozielone, potem stają się brązowe.

stanowisko:wymagania.png

Owoce: Owoce dekoracyjne, duże, dł. 8˗13 cm i śr. 5˗7 cm, walcowate, biało-zielone, pokryte woskowym nalotem. Po dojrzeniu podłużnie pękają, odsłaniając przezroczystobiały miąższ, który w smaku przypomina melona. Dojrzewają na przełomie września i październiak. Aby uzyskać owoce wymaga zapylenia innej odmiany np. Akebia Silver Bells lub Akebia Variegata. 

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Akebia preferuje miejsca nasłonecznione, ale może rosnąć również w półcieniu. Nie lubi jednak stanowisk zbyt gorących, ani zbyt cienistych. Najlepiej rośnie na glebach przepuszczalnych, lekko wilgotnych.  Sadzić w odstępie 1m. Aby zwiększyć owocowanie, należy posadzić minimum 2 sadzonki. Pnącze należy sadzić w odległości co najmniej 30 cm od ścian lub innych roślin.

pielegnacja

Pielęgnacja: Do zabiegów pielęgnacyjnych należy odchwaszczanie (szczególnie młodych okazów) i cięcie. Co kilka lat warto bowiem przyciąć nadmiernie rozrastającą się roślinę. Pierwsze pędy akebii należy prowadzić po podporze. Co 2-3 lata pojedyncze pędy można mocno przyciąć (wiosną), wówczas akebia wybije także w dolnych partiach.

stanowisko:wymagania.png

Zimowanie: Akebia jest pnączem PÓŁZIMOZIELONYM, utrzymuje liście do czasu wystąpienia mrozów w okolicach -15°C. W Polsce roślina nie jest w pełni mrozoodporna i w ostre zimy może przemarzać, ale w takim wypadku wiosną zazwyczaj odrasta od podstawy. 

 

stanowisko:wymagania.png

Pochodzenie: Azja.

Opis

Rodzaj
owocujące
ozdobne
Zimozielone
półzimozielone
Kolor kwiatów
biały
Termin kwitnienia
IV
V
Pachnące kwiaty
tak
Wiek rośliny
1

Specyficzne kody

EAN13
5905072260695
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy