Odkryj piękno pnączy w naszej szkółce!

Bogaty wybór, zdrowe rośliny, fachowe doradztwo.
Twórz z nami zielone przestrzenie pełne życia i kolorów.

Zapraszamy!

Sprzedaż
Międzynarodowa

Sprzedaż hurtowa

Darmowa dostawa
od 100 zł

Miododajne

Rośliny ogrodowe miododajne to takie, które dostarczają pokarm dla pszczół i innych owadów zapylających. Są to zwykle rośliny o barwnych i pachnących kwiatach, które wyróżniają się długim okresem kwitnienia. Rośliny miododajne mogą być źródłem pyłku, nektaru lub spadzi, w zależności od gatunku. Oto niektóre z propozycji z naszej oferty rośliny miododajne:

Budleja Dawida (Buddleja davidii) to miododajny krzew pochodzący z umiarkowanych i tropikalnych rejonów wschodniej Azji, Ameryki Południowej i Afryki. Dzięki tej różnorodności barw, możemy tworzyć w ogrodzie barwne bukiety, sadząc np. trzy różnokolorowe rośliny razem. Da to niesamowity efekt, przyciągający wzrok przechodniów. Przyjemny zapach budlei zwabia setki motyli, stąd często nazywana jest motylim krzewem. 

Inną niezawodną rośliną ogrodową jest berberys, występujący również w postaci zimozielonych krzewów. Jednym z najpiękniejszych krzewów w przydomowych ogrodach jest berberys Thunberga (Berberis thunbergii) pochodzący z Japonii. 

Jednym z najwcześniej kwitnących krzewów nadających się do małych ogrodów, przyciągających pożyteczne owady, jest krzewuszka (Weigela). Pięknym krzewem miododajnym, niedocenianym w ogrodach przydomowych jest porzeczka krwista (Ribes sanguineum), pochodząca z Ameryki Północnej. 

Aktywne filtry