Odkryj piękno pnączy w naszej szkółce!

Bogaty wybór, zdrowe rośliny, fachowe doradztwo.
Twórz z nami zielone przestrzenie pełne życia i kolorów.

Zapraszamy!

Sprzedaż
Międzynarodowa

Sprzedaż hurtowa

Darmowa dostawa
od 100 zł

Trawy ozdobne

Trawy ozdobne to rośliny, które mają długie i smukłe liście, tworzące kępy lub dywany. Trawy ozdobne mogą być jednoroczne lub wieloletnie, zimozielone lub opadające, liściaste lub iglaste. Trawy ozdobne mają różne kolory, kształty i wysokości, co sprawia, że są bardzo dekoracyjne i uniwersalne. Trawy ozdobne można wykorzystać do tworzenia kompozycji z innymi roślinami, jako solitery, do obsadzania brzegów oczek wodnych, skalniaków, murków, skarp i innych miejsc. Trawy ozdobne są także siedliskiem dla wielu zwierząt, ptaków i owadów. Zapewniają cień, schronienie, ochronę przed wiatrem i erozją gleby. Tworzą piękne krajobrazy i mają znaczenie estetyczne, kulturowe i religijne.

Wśród traw ozdobnych można znaleźć wiele gatunków i odmian, które różnią się między sobą wyglądem i wymaganiami. Niektóre z nich to:

Trawa pampasowa (Cortaderia selloana) - to trawa ozdobna o dużych, puszystych wiechach, które mogą być białe lub różowe. Trawa pampasowa osiąga wysokość do 3 metrów i lubi stanowiska słoneczne i przepuszczalne gleby. Jest to trawa idealna do tworzenia soliterów i tła dla innych roślin.

Imperata cylindryczna ‘Red Baron’ (Imperata cylindrica) - to trawa ozdobna o czerwonych liściach, które intensywniej się barwią w słońcu. Imperata cylindryczna osiąga wysokość do 50 cm i lubi stanowiska słoneczne i wilgotne gleby. Jest to trawa nadająca się do tworzenia kontrastów i akcentów kolorystycznych.

Miskant chiński (Miscanthus sinensis) - to trawa ozdobna o szerokich liściach, które mogą być zielone, żółte, białe lub paskowane. Miskant chiński osiąga wysokość do 2 metrów i lubi stanowiska słoneczne i żyzne gleby. Jest to trawa nadająca się do tworzenia rabat, grup i soliterów.

Rozplenica japońska (Pennisetum alopecuroides) - to trawa ozdobna o zwisających kłosach, które mogą być białe, różowe, czerwone lub brązowe. Rozplenica japońska osiąga wysokość do 1 metra i lubi stanowiska słoneczne i przepuszczalne gleby. Jest to trawa nadająca się do tworzenia bordiur, obwódek i kompozycji z innymi roślinami.

Aktywne filtry