Odkryj piękno pnączy w naszej szkółce!

Bogaty wybór, zdrowe rośliny, fachowe doradztwo.
Twórz z nami zielone przestrzenie pełne życia i kolorów.

Zapraszamy!

Sprzedaż
Międzynarodowa

Sprzedaż hurtowa

Darmowa dostawa
od 100 zł

Zimozielone

Rośliny zimozielone to rośliny, które zachowują swoje liście lub igły przez cały rok, nie zrzucając ich na zimę. Rośliny zimozielone mogą być drzewami, krzewami, bylinami, trawami lub pnączami. Rośliny zimozielone mają wiele zalet i zastosowań w ogrodzie i w przyrodzie. 

Ozdabiają ogród zimą - rośliny zimozielone dodają koloru, formy i tekstury do ogrodu, który inaczej byłby szary i pusty. Rośliny zimozielone tworzą kontrast z białym śniegiem i ciemnymi gałęziami. Rośliny zimozielone mogą być także ozdobione światełkami, girlandami, bombkami i innymi dekoracjami świątecznymi.

Zapewniają cień, schronienie i ochronę - rośliny zimozielone tworzą naturalne zasłony, które chronią przed wiatrem, hałasem, kurzem i wzrokiem sąsiadów. Rośliny zimozielone zapewniają także cień i schronienie dla ludzi i zwierząt. Rośliny zimozielone pomagają także zatrzymywać wodę i zapobiegać erozji gleby.

Są źródłem pokarmu i leków - niektóre rośliny zimozielone, takie jak iglaki, jagody, borówki, żurawiny, rokitnik, tarnina, głóg, dzika róża, różeńec, kolcowój, goji, morwa, kamczatka, fejjoa, guawa, marakuja i wiele innych, wytwarzają jadalne owoce, nasiona, oleje, soki, dżemy, konfitury, kompoty, wino, ocet, nalewki i wiele innych produktów. Niektóre rośliny zimozielone, takie jak bluszcz, berberys, bukszpan, golteria, irga, rozplenica, hakonechloa i wiele innych, mają właściwości lecznicze, kosmetyczne i aromaterapeutyczne. Są używane do leczenia stanów zapalnych, infekcji, bólów głowy, depresji, stresu i bezsenności.

Aktywne filtry

Polecane w tym miesiącu

Cyprysik miniaturka 1L

14,99 zł 17,99 zł -3,00 zł
  • -3,00 zł
  • Obecnie brak na stanie