Odkryj piękno pnączy w naszej szkółce!

Bogaty wybór, zdrowe rośliny, fachowe doradztwo.
Twórz z nami zielone przestrzenie pełne życia i kolorów.

Zapraszamy!

Sprzedaż
Międzynarodowa

Sprzedaż hurtowa

Darmowa dostawa
od 100 zł

Trawy niskie

Trawy niskie są grupą roślin ozdobnych, które charakteryzują się niewielkim wzrostem, zwykle nie przekraczającym 60 cm. Są to rośliny łatwe w uprawie, odporne na suszę i mróz, a także atrakcyjne przez cały rok. Trawy niskie nadają się do tworzenia kompozycji na rabatach, skalniakach, murkach, a nawet na balkonach i tarasach. Można je łączyć z innymi roślinami, tworząc ciekawe kontrasty kolorystyczne i fakturalne.

Do traw niskich należą m.in.:

Miskanty niskie - to trawy o zwartym pokroju i delikatnych liściach, które zmieniają kolor w zależności od pory roku. Latem są zielone, jesienią żółte, a zimą srebrzyste. Miskanty niskie kwitną od sierpnia do października, wytwarzając puszyste wiechy w kolorze białym, różowym lub czerwonym.

Liriopy - to trawy o sztywnych, lancetowatych liściach w kolorze ciemnozielonym lub pstrokato-białym. Liriopy kwitną od lipca do września, wytwarzając drobne, fioletowe lub białe kwiaty, przypominające dzwonki. Liriopy są zimozielone i dobrze znoszą zacienione stanowiska.

Kostrzewy - to trawy o cienkich, sztywnych lub zwisających liściach, które mogą mieć różne kolory, np. niebieski, srebrny, zielony, żółty czy czerwony. Kostrzewy kwitną od czerwca do sierpnia, wytwarzając drobne, kłosowate kwiatostany. Kostrzewy są zimozielone lub półzimozielone i dobrze znoszą suche i słoneczne stanowiska. 

Turzyce - to trawy o płaskich, szerokich lub wąskich liściach, które mogą mieć różne kolory, np. zielony, żółty, biały, brązowy czy czerwony. Turzyce kwitną od maja do lipca, wytwarzając drobne, kłosowate kwiatostany. Turzyce są zimozielone lub półzimozielone i dobrze znoszą wilgotne i cieniste stanowiska.

Drżączki - to trawy o delikatnych, zwisających liściach, które mają kolor zielony lub żółty. Drżączki kwitną od lipca do września, wytwarzając puszyste, srebrzyste kwiatostany, które kołyszą się na wietrze. Drżączki są zimozielone lub półzimozielone i dobrze znoszą suche i słoneczne stanowiska. 

Imperata cylindryczna - to trawa o płaskich, sztywnych liściach, które mają kolor zielony u nasady i czerwony na końcach. Imperata cylindryczna kwitnie od lipca do września, wytwarzając białe, kłosowate kwiatostany. Imperata cylindryczna jest półzimozielona i dobrze znosi suche i słoneczne stanowiska. 

Miłka okazała - to trawa o szerokich, miękkich liściach, które mają kolor zielony lub pstrokato-biały. Miłka okazała kwitnie od lipca do września, wytwarzając białe, puszyste kwiatostany, które przypominają piórka. Miłka okazała jest zimozielona i dobrze znosi wilgotne i cieniste stanowiska.

Trawy niskie są więc bardzo różnorodną i interesującą grupą roślin, która może ozdobić każdy ogród. Można je sadzić pojedynczo, w grupach lub w połączeniu z innymi roślinami. Trawy niskie są łatwe w pielęgnacji, wystarczy je raz do roku przyciąć i nawozić. Trawy niskie są także przyjazne dla zwierząt, zapewniając im schronienie i pokarm. Trawy niskie to rośliny, które warto mieć w swoim ogrodzie.

Aktywne filtry