Odkryj piękno pnączy w naszej szkółce!

Bogaty wybór, zdrowe rośliny, fachowe doradztwo.
Twórz z nami zielone przestrzenie pełne życia i kolorów.

Zapraszamy!

Sprzedaż
Międzynarodowa

Sprzedaż hurtowa

Darmowa dostawa
od 100 zł

Filtruj

Wiek rośliny

Dojrzewanie owoców

Pachnące kwiaty

Taras i balkon

Rośliny w donicach to świetny sposób na ozdobienie tarasu i balkonu, dodanie im przytulności, koloru i zapachu. Rośliny w donicach mogą być także źródłem owoców, warzyw, ziół i kwiatów. Rośliny w donicach można wykorzystać do tworzenia kompozycji z innymi roślinami, jako solitery, do obsadzania brzegów oczek wodnych, skalniaków, murków, skarp i innych miejsc. Rośliny w donicach są także siedliskiem dla wielu zwierząt, ptaków i owadów.

Aby stworzyć piękną i harmonijną aranżację roślin w donicach na tarasie i balkonie, należy zwrócić uwagę na kilka czynników, takich jak:

Styl i kolor donic - donice powinny być utrzymane w tym samym stylu, np. romantycznym, wiejskim, nowoczesnym, lub w podobnej kolorystyce, podkreślającej formę lub barwę roślin. Donice mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak kamień, glina, drewno, metal, plastik, beton, włókno szklane, itp. Donice mogą mieć różne kształty, takie jak okrągłe, kwadratowe, prostokątne, owalne, stożkowe, itp. Donice mogą być także ozdobione wzorami, napisami, rzeźbami, itp.

Dobór roślin - rośliny powinny być dobrze dopasowane do warunków panujących na tarasie i balkonie, takich jak nasłonecznienie, wilgotność, temperatura, wiatr, itp. Rośliny powinny być także dobrze dopasowane do wielkości i kształtu donic, tak aby nie były ani za duże, ani za małe, ani za ciasne, ani za luźne. Rośliny powinny być także dobrze dopasowane do siebie pod względem koloru, formy, tekstury, zapachu, terminu kwitnienia, itp. Rośliny powinny tworzyć spójną i atrakcyjną całość, która będzie cieszyć oko przez cały sezon.

Układ donic - donice powinny być rozmieszczone na tarasie i balkonie w taki sposób, aby tworzyć ciekawe i zróżnicowane aranżacje. Donice można ustawiać na różnej wysokości, np. na podestach, stopniach, półkach, stojakach, itp. Donice można także zawieszać na ścianach, balustradach, suficie, itp. Donice można także grupować według koloru, kształtu, wielkości, itp. Donice można także łączyć z innymi elementami dekoracyjnymi, takimi jak lampy, lampiony, girlandy, figurki, itp.

Aktywne filtry