• Obecnie brak na stanie
  • Winobluszcz Troki 2L
  • Winobluszcz Troki 2L
  • Winobluszcz Troki 2L
  • Winobluszcz Troki 2L
  • Winobluszcz Troki 2L
  • Winobluszcz Troki 2L
Winobluszcz Troki 2L
search
Bluszcze/Winobluszcze

Winobluszcz Troki 2L

Skrócony opis produktu:

Polska odmiana o ładnych, dużych, błyszczących liściach, jesienią przebarwiających się na purpurowo. Silne pnącze nazywane często dzikim winem. Całkowicie mrozoodporne, mało wymagające . Charakterystyczne dla tej odmiany są duże, zielone, błyszczące liście, które jesienią przebarwiają się na czerwono, stanowiąc wyjątkową dekoracje. Roczny przyrost od 1-2m natomiast całkowita wysokość- 10-20m

 

 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

20,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 20,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny:  Winobluszcz pięciolistkowy Troki to wyjątkowo dekoracyjne pnącze, zrzucające liście na zimę. Owoce to małe, fioletowoczarne jagody z woskowym nalotem, osadzone na czerwonych szypułkach. Pędy cienkie, zaopatrzone w wąsy czepne.  Przylg jest niewiele, dlatego często wymaga podpór. Rośnie bujnie, dorastając do 10˗20 m wys., rocznie przyrasta 1˗2 m. Liście dekoracyjne, duże, złożone z 5 owalnych, zielonych, błyszczących, ostro zakończonych listków, które jesienią pięknie przebarwiają się na purpurowo; przebarwione liście utrzymują się około tygodnia dłużej niż u gatunku.

kwiaty.png

Kwiaty: Kwiaty niewielkie, zielonkawe, miododajne.

kwitnienie.png

Kwitnienie: Murorum kwitnie pod koniec lipca i na początku sierpnia. 

liście.png

Liście: Liście dekoracyjne, duże, złożone z 5 owalnych, zielonych, błyszczących, ostro zakończonych listków, które jesienią pięknie przebarwiają się na purpurowo

stanowisko:wymagania.png

Owoce: Granatowe jagody o średnicy ok. 6 mm. Dojrzewają na przełomie września i października. Chętnie zjadają je ptaki. Surowe, nieprzetworzone owoce są szkodliwe dla zdrowia lub nawet trujące. Pikantna konfitura z dzikiego wina, czyli winobluszczu pięciolistkowego, jest na polskiej Liście Produktów Tradycyjnych z woj. łódzkiego. Oprócz owoców do konfitury dodaje się przyprawy: imbir, pieprz, cynamon, gałkę muszkatołową.

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Roślina może rosnąć na słońcu, w półcieniu albo cieniu. Nie ma specjalnych wymagań glebowych. Jednakże osobniki posadzone na stanowisku słonecznym intensywniej przebarwiają się jesienią na szkarłatnoczerwony odcień. 

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: Cięcie winobluszczu pięciolistkowego wykonujemy wiosną i latem. Już w marcu należy sprawdzić, czy pnącze nie zajmuje rynny i nie wchodzi pod dach. Pędy sięgające takich miejsc należy usunąć. Jeśli chcemy prześwietlić roślinę albo ograniczyć jej rozrost, przycinamy ją latem. Winobluszcz pięciolistkowy możemy ciąć bezpośrednio przy murze, bez odczepiania pędów. Stare i uschnięte fragmenty pnącza odcinamy tuż przy ziemi.

stanowisko:wymagania.png

Zimowanie: Całkowicie mrozoodporny.  

 

stanowisko:wymagania.png

Pochodzenie: Ameryka północna.

Opis

Zimozielone
nie
Termin kwitnienia
VII
VIII
Pachnące kwiaty
nie
Dojrzewanie owoców
IX
X
Wiek rośliny
1

Specyficzne kody

EAN13
5905072267281
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy