• Obecnie brak na stanie
  • Jabłoń Czerwony Lampart PBR 2L
Jabłoń Czerwony Lampart PBR 2L
search
Jabłoń

Jabłoń Czerwony Lampart PBR 2L

Malus red pardus

Skrócony opis produktu:

Jabłoń Czerwony Lampart Malus Początkowo rośnie średnio silnie, tworzy stożkowe korony, niezbyt zagęszczone. Po wejściu w okres owocowania wzrost osłabia się ,a korony są bardziej rozłożyste. Kwitnie w średniej porze kwitnienia jabłoni i może być zapylaczem dla innych odmian. Właściwości użytkowe: odmiana deserowa, średnio podatna na choroby.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

40,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 40,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Nowa polska odmiana zimowa, zarejestrowana w 2010 roku. Hodowcą jest Andrzej Lamparski. Początkowo rośnie średnio silnie, tworzy stożkowe korony, niezbyt zagęszczone. Po wejściu w okres owocowania wzrost osłabia się, a korony są bardziej rozłożyste. Szczepiona na podkładce karłowej RN29.

kwiaty.png

Kwiaty: Rozwijają się wiosną równocześnie z liśćmi, osiągają średnicę 2,5–3,5 cm. Korona pięciopłatkowa, płatki biało-różowe, wyraźne słupki i żółte pylniki. Jabłoń może zapylać się własnym pyłkiem choć najczęściej wymaga zapylenia krzyżowego

kwitnienie.png

Kwitnienie: Od końca kwietnia do połowy (końca drugiej dekady) maja.

liście.png

Liście: Pojedyncze, owalne, osiągają 5–12 cm długości i 3–6 cm szerokości. Osadzone są na ogonku długim na 2–5 cm. Koniec blaszki liściowej jest zaostrzony, brzeg liścia jest piłkowany.

stanowisko:wymagania.png

Owoce: Owoce średniej wielkości lub duże, kulisto-spłaszczone, z pięcioma wyraźnymi żebrami w okolicy kielicha, które przechodzą na owoc. Skórka żółtozielona, prawie w całości pokryta rozmytym, ciemnoczerwonym rumieńcem, przetchlinki duże, liczne. Szypułka krótka, cienka, zagłębienie szypułkowe średnio szerokie, głębokie, na dnie nieco ordzawione. Kielich średniej wielkości lub duży, zamknięty o wzniesionych średniej długości działkach, zagłębienie kielichowe głębokie, średnio szerokie. Miąższ kremowy, średnio zwięzły. Owocuje umiarkowanie obficie, dość regularnie. Dojrzałość zbiorcza: owoce dojrzewają w ostatniej dekadzie września lub w pierwszej połowie października.

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Jabłoń jest gatunkiem światłolubnym. Do dobrego owocowania jabłonie wymagają słonecznego stanowiska. Są dość odporne na suszę, ale należy je chronić przed silnymi wiatrami. Zagrożeniem mogą być wiosenne przymrozki, które mogą uszkadzać pąki kwiatowe. Gleba pod uprawę powinna być żyzna i wilgotna, najlepiej o zasadowym odczynie. 

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: Ważnym zabiegiem jest cięcie, które wykonuje się dwa razy do roku (zimowe i letnie). Cięcie drzew przyczynia się do zwiększenia ich owocowania. Bardzo ważne jest także nawożenie mineralne i organiczne. Nawozy organiczne oprócz dostarczenia niezbędnych składników pokarmowych jednocześnie przyczynią się do poprawy struktury gleby. W tym celu można zastosować obornik lub kompost..

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporna (wytrzymuje spadki temperatury do -30°C).  Młode sadzonki należy zabezpieczyć przed zimą robiąc kopczyk z torfu lub kory oraz okryć agrowłókniną. 

Pochodzenie

Pochodzenie: Polska.

Ograniczenia

Ograniczenia: Ze względu na przepisy fitosanitarne w przypadku tego produktu niemożliwa jest jego wysyłka do 🇪🇪Estonia, 🇪🇸Hiszpania, 🇫🇷Francja, 🇮🇹Włochy, 🇱🇻Łotwa, 🇫🇮Finlandia, 🇱🇹Litwa, 🇮🇪Irlandia, 🇬🇧UK, 🇸🇮Słowenia, 🇸🇰Słowacja

Opis

Rodzaj
owocujące
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
biały
Termin kwitnienia
IV
V
Dojrzewanie owoców
IX
X

Specyficzne kody

EAN13
5902539175769
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.