• Jeżyna bezkolcowa Black Butte 2L
  • Jeżyna bezkolcowa Black Butte 2L
  • Jeżyna bezkolcowa Black Butte 2L
Jeżyna bezkolcowa Black Butte 2L
search
Jeżyna/Malinojeżyna

Jeżyna bezkolcowa Black Butte 2L

Rubus fruticosus

Skrócony opis produktu:

Jeżyna bezkolcowa Black Butte owocuje w sierpniu, owoce są smaczne, zdrowe, soczyste i duże. Krzew jest mrozoodporny i odporny na choroby. Dorasta do 2.5 m, rozrasta się szybko. Jest to odmiana bezkolcowa, co zwiększa jej atrakcyjność. Owoce nadają się do bezpośredniego spożycia, jak i do przetworów. Sadzimy co 1-1,5 m, prowadzimy przy podporach.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

27,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 27,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Jeżyna bezkolcowa Black Butte to krzew o luźnym, zwisającym pokroju. Przypomina malinę. Liście ciemnozielone. Rośnie dość szybko, a jej pędy osiągają nawet dwa i pół metra długości. Zaletą jeżyny bezkolcowej jest, jak sama nazwa wskazuje – brak kolców. Efekt ten uzyskano poprzez krzyżówkę dzikich jeżyn.  Rośnie szybko, nie wymaga zapylacza. 

kwiaty.png

Kwiaty: Owocowanie poprzedzają małe, bardzo ładne i zarazem miękkie białe kwiaty, które pojawiają się w drugim roku po posadzeniu.  

kwitnienie.png

Kwitnienie: Kwiaty pojawiają się w maju/czerwcu.

stanowisko:wymagania.png

Owoce: Owoce duże (około 5cm), na początku czerwone. Dojrzałe wybarwiają się na czarno.

Owoce

Dojrzewanie: Owoce jeżyny Black Butte dojrzewają już w pierwszej dekadzie sierpnia. Odmiana owocuje na pędach zeszłorocznych. Odmiana ta należy do wyjątkowo plennych, wczesnych i długo owocujących jeżyn. Z dorosłego krzewu zbieramy około 3kg pysznych, dużych owoców. 

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Stanowisko słoneczne. Uprawie trzeba zapewnić dużą ilość nawodnienia, gleba musi być lekko wilgotna i luźna. Odmiana rośnie również na glebach piaszczystych. 

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: Odmiana bardzo wydajna. Łatwa w uprawie, nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Pędy po osiągnięciu przez nie długości ok. 1,5m powinny być przycięte, aby wydały liczne pędy owoconośne. Wiosną skracamy je na dł. 30-40 cm. Po zbiorach wycinamy wszystkie pędy dwuletnie, pozostawiając jednoroczne do następnej wiosny.  Należy prowadzić przy podporach.

stanowisko:wymagania.png

Zimowanie: Mrozoodporna. Okrywanie może być wskazane w północnych rejonach Polski. Ponieważ jeżyna bezkolcowa owocuje na pędach ubiegłorocznych, pędy muszą przezimować dlatego też przed nadejściem mrozów zdejmujemy je z podpór i układamy na ziemi przykrywając gałęziami, słomą lub włókniną. Wiosną ponownie rozkładamy pędy na podporach.

 

stanowisko:wymagania.png

Pochodzenie: Ameryka.

Opis

Rodzaj
owocujące
Zimozielone
nie
Pachnące kwiaty
nie
Dojrzewanie owoców
IX
VIII
X

Specyficzne kody

EAN13
5905072260718
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy