• Nowy
  • Lilak pospolity Primrose kremowożółty 2L
  • Lilak pospolity Primrose kremowożółty 2L
  • Lilak pospolity Primrose kremowożółty 2L
Lilak pospolity Primrose kremowożółty 2L
search
Lilak pospolity - Bez

Lilak pospolity Primrose kremowożółty 2L

Syringa vulgaris Primrose

Skrócony opis produktu:

Lilak pospolity Primrose to bardzo rzadka nowa odmiana o żółtawym zabarwieniu kwiatów, co nadaje jej unikalny charakter. Jest to duży, rozłożysty, gęsto ugałęziony krzew lub małe drzewko. Rośnie niezbyt silnie. Dorasta do 3 m wys. Idealnie nadaje się do małych ogrodów. 

AKTUALNY WYGLĄD SADZONKI NA MIESIĄC KWIECIEŃ 2024. TAKA SADZONKA WYMAGA OKRYCIA PRZED PRZYMROZKAMI

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

24,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 23,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Lilaki zwane potocznie bzami są jednymi z najbardziej cenionych i popularnych krzewów uprawianych w naszych ogrodach i parkach. Może być prowadzony jako drzewko lub krzew. Lilak pospolity Primrose świetnie sprawdzi się w małych kompozycjach wokół domów, a także w parkach miejskich. Można dzięki niemu formować nietuzinkowe szpalery oraz naturalne żywopłoty.

kwiaty.png

Kwiaty: Kwiaty są filigranowe, drobne, intensywnie pachnące. Pączki kwiatowe zielonożółte. Kwiaty rozwinięte pojedyncze, żółtokremowe, niepowtarzalne. Kwiatostany wiechowate luźne i szerokie. Kwiaty mają do 1,5 cm średnicy. Młode okazy mają bledsze kwiaty, bardziej intensywny kolor kwiatów pojawia się u starszych egzemplarzy. Kwiaty bez szkody dla rośliny można ścinać do wazonu. 

kwitnienie.png

Kwitnienie: Kwitnie w maju. Jest wiatropylny, co oznacza, że jego kwiaty są zapylane przez wiatr i nie wymagają obecności innych roślin do zapylania.

liście.png

Liście: Liście są sercowate, błyszczące i zielone, tworząc atrakcyjną zieleń.

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Najlepiej rośnie na stanowisku, które otrzymuje pełne lub częściowe nasłonecznienie. Dodatkowym atutem jest odporność na suszę i dobrze znoszenie warunków miejskich. Gleba powinna być dobrze przepuszczalna i umiarkowanie wilgotna.

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja:  Jest stosunkowo łatwy w pielęgnacji. Regularne podlewanie jest ważne, szczególnie w okresach suszy, aby utrzymać odpowiednią wilgotność gleby. Nawożenie można stosować wiosną przed rozpoczęciem wzrostu. Kwiaty usuwa się po ich wyblaknięciu, aby zachować estetykę krzewu. Aby zachować ładny pokrój drzewka  należy co kilka lat wykonać cięcie odmładzające, które pozwoli również na obniżenie zbyt wysokich krzewów i zagęszczenie tych, które są zbyt luźne i słabiej kwitnące. Dodatkowo warto usuwać przekwitnięte kwiatostany, co pobudzi roślinę do wzrostu

stanowisko:wymagania.png

Zimowanie: Mrozoodporny i dobrze znosi niskie temperatury. Młode egzemplarze należy okrywać w zimę tworząc kopczyk z kory. 

 

stanowisko:wymagania.png

Pochodzenie: Europa.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
fioletowy
Termin kwitnienia
V
Pachnące kwiaty
tak
Wiek rośliny
2

Specyficzne kody

EAN13
5905072267564
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.