• Orzech laskowy 2L
  • Orzech laskowy 2L
Orzech laskowy 2L
search
Orzech laskowy/włoski

Orzech laskowy 2L

Corylus avellana

Skrócony opis produktu:

Orzech laskowy (Corylus Avellana) zwany także leszczyna pospolita to wielopienny krzew liściasty dorastający do 5 m wysokości. Jest najwcześniej kwitnącą rośliną drzewiastą w Polsce. Odmiana nie wymaga zapylacza. Owoc orzecha laskowego jest mięsisty, aromatyczny i smaczny, a do tego bardzo zdrowy – zawiera minerały i obfituje w witaminy.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

29,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 29,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Orzech laskowy, z łac. Corylus avellana, to krzew należący do rodziny brzozowatych i występujący także pod nazwą leszczyna pospolita. Roślina w stanie dzikim porasta tereny Europy i Azji Mniejszej, a w Polsce występuje zarówno na nizinach, jak i w górach.

kwiaty.png

Kwiaty: Roślina jednopienna o kwiatach męskich zebranych w kotki zgrupowane po 2-4, kwiaty żeńskie rozwijają się na krótkopędach w pąkach, tak, że w czasie kwitnienia na zewnątrz widoczne są tylko czerwone znamiona. Kwiaty męskie pylą bardzo obficie na żółto.

kwitnienie.png

Kwitnienie:  Kwitnie bardzo wcześnie (od lutego do kwietnia) w zależności od warunków atmosferycznych.

Liście

Liście: Liście skrętoległe, jajowate lub podługowate, 5-8 cm długości i 2,5 cm szerokości, często kędzierzawo pofalowane na brzegach. Dojrzałe liście są charakterystycznie dwubarwne: z wierzchu zielone z białymi kropkami (za młodu gęsto kropkowane), od spodu błyszcząco srebrzyste.

stanowisko:wymagania.png

Owoce: Jest jednonasiennym, bezbielmowym orzechem, otoczonym okrywą powstałą ze zrośnięcia trzech podkwiatków. Zdrewniała owocnia (potocznie "skorupka") ma jasnobrązowy kolor i dość zmienny kształt, zależnie od odmiany. Owocnia zrośnięta jest podstawą z okrywą nasienną, po oderwaniu której pozostaje blizna nazywana tarczką. Okrywa do połowy podzielona jest na nieregularne klapy, bardzo zmienne. Owoce dojrzewają od września do października. Nazywane są potocznie orzechami laskowymi.

Owoce

Dojrzewanie: Orzechy leszczyny dojrzewają od września do października. 

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Orzech laskowy najlepiej rośnie w słonecznym miejscu, jednak osłoniętym od wiatru, na próchnicznej i żyznej glebie. Podłoże rośliny powinno być zasobne w wapń i oscylować w okolicach odczynu obojętnego, tj. 7 pH. Leszczyna nie toleruje zarówno zbyt lekkich, piaszczystych gruntów, jak i tych mokrych i torfowych. Podłoża słabsze należy wzbogacić kompostem, natomiast te o bardzo niskim odczynie pH – zwapnować.

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: Młode krzewy leszczyny rozwijają się doskonale bez stosowania zabiegów cięcia. Można ewentualnie usunąć słabe pędy. Jeśli chodzi o starsze krzewy, to co roku wycinamy niektóre najstarsze pędy.

stanowisko:wymagania.png

Zimowanie: Leszczyna jest raczej mrozoodporna, w związku z czym kwiaty mogą przemarzać dopiero w temperaturze poniżej -15 stopni Celsjusza.

 

stanowisko:wymagania.png

Pochodzenie: Europa/Azja.

Opis

Rodzaj
owocujące
Zimozielone
nie
Termin kwitnienia
I-III
IV
Pachnące kwiaty
nie

Specyficzne kody

EAN13
5902539179170
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.