• Winorośl pachnąca Ania 2L
  • Winorośl pachnąca Ania 2L
  • Winorośl pachnąca Ania 2L
  • Winorośl pachnąca Ania 2L
  • Winorośl pachnąca Ania 2L
Winorośl pachnąca Ania 2L
search
Winorośl ozdobna

Winorośl pachnąca Ania 2L

Vitis riparia Ania

Skrócony opis produktu:

Winorośl pachnąca to pnącze o silnym, przyjemnym zapachu, dające miododajne kwiaty. Dorasta do 15 metrów, przy silnych rocznych przyrostach około 2-3 metry. Mało wymagająca, dobrze znosi suszę. Aby owocowała potrzebuje zapylacza - Winorośl pachnąca Tomek.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

25,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 25,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Dobrze znosi suszę, niską temperaturę, zasolenie podłoża i zanieczyszczenie powietrza, dlatego jest doskonałą rośliną na tereny miejskie. Podpór czepia się wąsami. Polecana jest do uprawy przy ogrodzeniach, altanach, kratkach i różnego rodzaju mocnych podporach ogrodowych. Świetna roślina osłonowa i maskująca. Doskonale nadaje się do okrywanie brzydkich budowli, wysokich ogrodzeń. 

Owoce

Owoce: Jeżeli w pobliżu rośnie odmiana męska Tomek, winorośl pachnąca Ania zawiązuje owoce. Niewielkie jagody o fioletowo-czarnej barwie. Nie są zbyt smaczne, ale mają dużą wartość dekoracyjną i przyciągają ptaki.

Owoce

Kwiaty: Kwiaty żeńskie, dekoracyjne, bardzo małe, białe, pachnące.  Miododajne.

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie w maju i czerwcu. 

Liście

Liście: Liście okrągławe, lekko wcięte, o ząbkowanym brzegu, średniej wielkości, jasnozielone, żółte jesienią. 

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Winorośl pachnąca preferuje stanowiska słoneczne i półcieniste. Mało wymagająca co do gleby, toleruje suszę i zasolenie. Najlepiej rośnie w jak inne winorośle w glebie lekkiej, przepuszczalnej,  nie lubi ciężkiej, podmokłej. Winorośl sadzimy co 1-1,5 metra, 10-15 cm głębiej niż rosną w doniczce. Mniejsze rośliny sadzimy w zagłębieniu i przysypujemy ziemią dopiero jesienią. Taki sposób sadzenia zdecydowanie zwiększa mrozoodporność krzewów winorośli i zwiększa efektywność podlewania.

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Aby zbudować potężny system korzeniowy, winogrona potrzebują dużo wody. Opieka nad nowo posadzoną sadzonką winogron ogranicza się do systematycznego podlewania. Szczególnie ważne jest, aby zwracać uwagę na podlewanie wczesnym latem i kiedy winogrona dojrzewają. Każdy młody krzak winorośli wymaga do trzech wiader wody.

Cięcie

Cięcie: Nie wymaga cięcia.

Podpory

Podpory: Doskonale nadaje się na wszelkie trejaże, kratownice, pergole, altany, ściany domów, słupy, kolumny, bramki, ekrany, ściany domów, zieleń publiczna, na place zabaw dla dzieci, do pojemników balkonowych.

Zimowanie

Zimowanie: Wytrzymuje spadki temperatur do -35 st. C (strefa 3). Młode sadzonki zaleca się jednak chronić na zimę (np. agrowłókniną). Na początku listopada obsypujemy krzewy ziemią, robiąc nad każdym z nich kopczyk ok. 30 cm wysokości, chroni to roślinę nie tylko przed niską temperaturą ale też przed zalaniem podczas odwilży.

Pochodzenie

Pochodzenie: Polska.

Opis

Rodzaj
owocujące
ozdobne
Zimozielone
nie
Termin kwitnienia
V
VI
Pachnące kwiaty
tak
Dojrzewanie owoców
IX
X

Specyficzne kody

EAN13
5902539176377
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy