• Obecnie brak na stanie
  • Żurawina Pilgrim wielkoowocowa 1L
  • Żurawina Pilgrim wielkoowocowa 1L
Żurawina Pilgrim wielkoowocowa 1L
search
Żurawina wielkoowocowa

Żurawina Pilgrim wielkoowocowa 1L

Vaccinium macrocarpon Pilgrim

Skrócony opis produktu:

Żurawina wielkoowocowa Pilgrim to jedna z najpopularniejszych późnych odmian żurawiny wielkoowocowej. Sadzonka wieloletnia, o płożącym pokroju, zimozielona. Osiąga do 30 cm wysokości. Roślina silnie plonująca.  Odporna na mróz. Odmiana posiadająca właściwości lecznicze. Owoce pojawiają się po 3-4 latach od posadzenia. Roślina musi mieć zapewnioną stała wilgoć w glebie. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

14,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 14,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Gatunek rośliny wieloletniej z rodziny wrzosowatych. Żurawina wielkoowocowa Pilgrim występuje naturalnie na mokradłach we wschodniej części Ameryki Północnej, ale rozprzestrzeniony został w uprawie i zdziczał także w zachodniej części tego kontynentu oraz w Europie. Żurawina wielkoowocowa Pilgrim to krzyżówka odmian Early Black oraz McFarlin. 

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty liczne różowawo-białawe drobne kwiatki przypominające kształtem dziób żurawia (stąd jej nazwa). Żurawina Pilgrim to odmiana samopłodna. Jednak do przeniesienia pyłku z kwiatka na kwiatek potrzebne są owady. Żurawina jest też rośliną miododajną, dostarcza nektaru.

Kwitnienie

Kwitnienie: Żurawina Pilgrim kwitnie na przełomie maja i czerwca.  

Liście

Liście: Ciemnozielone, czerwone, purpurowe.

Owoce

Owoce: Owoce są czerwone, ozdobne, jadalne i kuliste. Owoce pojawiają po około 3–4 latach uprawy. Owoce bardzo duże, owalne, purpurowo-czerwone.

Owoce

Dojrzewanie: Owoce żurawiny dojrzewają w październiku.

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Musi być koniecznie posadzona w bardzo kwaśnej ziemi, o pH poniżej 5 (w innej zginie). Dla żurawiny można stworzyć oddzielny zagon albo posadzić ją obok np. borówek amerykańskich. Warto ją sadzić na skalniakach typu wrzosowisko, czyli z roślinami preferującymi bardzo kwaśna glebę oraz słoneczne stanowisko. Żurawina najlepiej rośnie w miejscach słonecznych gdyż wtedy jej owoce ładnie się wybarwiają, zaś w cieniu pozostają zielone, nawet wtedy kiedy w pełni dojrzeją. Ponadto żurawina posadzona w miejscu zacienionym o wiele słabiej owocuje.

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Ze względu na płytki system korzeniowy – źle znosi niedobór wody, dlatego w czasie uprawy należy dbać o to, aby podłoże było stale wilgotne

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporna (Strefa 5a). Żurawina Pilgrim jest odporna na duże mrozy zimą. Jednak wiosną, gdy nabrzmiewają pąki, a nie ma śniegu i są duże skoki temperatury za dnia i w nocy, mogą jej zaszkodzić małe przymrozki. 

Opis

Rodzaj
owocujące
Zimozielone
tak
Termin kwitnienia
V
VI
Pachnące kwiaty
nie
Dojrzewanie owoców
IX
X

Specyficzne kody

EAN13
5902539171785
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.