• Aktinidia Sentyabraskaya pstrolistna żeńska 1L
  • Owoce mini kiwi
  • Aktinidia Sentyabraskaya pstrolistna żeńska 1L
  • Aktinidia Sentyabraskaya pstrolistna żeńska 1L
Aktinidia Sentyabraskaya pstrolistna żeńska 1L
search
Aktinidia - Mini Kiwi

Aktinidia Sentyabraskaya pstrolistna żeńska 1L

Actinidia kolomikta Sentyabraskaya

Skrócony opis produktu:

Aktinidia pstrolistna Sentyabraskaya to odmiana zyskującej na popularności poszukiwanej mini kiwi. Jest silnym pnączem dorastającym do 3-4m wysokości i znajduje szerokie zastosowanie w ogrodach przydomowych. Idealnie nadaje się do obsadzenia ogrodzeń, pergoli i altan. Najlepiej owocuje, daje największe owoce i plon z pstrych odmian. Dodatkowym atutem są przebarwiające się liście.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

24,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 24,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Aktinidia Sentyabraskaya to odmiana o przyroście rocznym ok. 1-2m, osiągając do 4m wysokości. Jest żeńską odmianą mini kiwi co oznacza, że wymaga obecności zapylacza. Z powodzeniem może rosnąć w przydomowym ogródku. Jej owoce są bogatym źródłem witamin, a owoce nadają się zarówno bezpośrednio do spożycia wraz ze skórką jak i do tworzenia przetworów i dżemów. Odmiana pięknie przebarwiająca na biało i różowo. 

kwiaty.png

Kwiaty: Białe, małe ok. 1,5-2cm, złożone z żółtych pręcików oraz słupka z promieniście rozłożonymi ramionami, zebrane po 1-3szt, lekko pachnące cytryną.

kwitnienie.png

Kwitnienie: Kwitnie od połowy maja.

liście.png

Liście: Zielone, cienkie, jajowate, osiągają 10cm długości, przebarwiają się na biało i różowo, jesienią przebarwiają się na żółto.

stanowisko:wymagania.png

Owoce: Aktinidia posiada słodsze i bardziej aromatyczne owoce niż kiwi. Owoce owalne, lekko spłaszczone, 2-2,5cm. Skórka cienka, gładka, zielonożółta z lekkim rumieńcem, miąższ zielony, słodko-kwaskowaty.

stanowisko:wymagania.png

Dojrzewanie: Owoce Sentyabraskayi dojrzewają w sierpniu. Pierwsze owoce pojawiają się zwykle w 4-5 roku po posadzeniu. Do owocowania wymaga zapylacza, męskiej odmiany aktinidii pstrolistnej np. Adam.

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Sentyabraskaya najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. Toleruje ziemie gleby wilgotne, żyzne, dobrze zdrenowane, o odczynie lekko kwaśnym.

Cięcie

Pielęgnacja: Pierwsze cięcie odmładzające wykonujemy po ok 3-4 latach (w zależności od potrzeby) celem usunięcia starych pędów. Wpływa to pozytywnie na kwitnienie rośliny. Wiosną ograniczamy się do usuwania uszkodzonych i martwych pędów. Cięcie można wykonać w celu uformowania pnącza gdy zbytnio się rozrośnie, jednak nadmierne przycinanie może osłabić owocowanie. Stare pędy ok 3 letnie usuwa się po owocowaniu.

stanowisko:wymagania.png

Zimowanie: Świetnie radzi sobie w naszym klimacie. Mrozoodporna do -40°C. Zaleca się jednak by młode krzewy, na początku listopada obsypać ziemią (torfem), robiąc nad każdym z nich kopczyk ok. 30 cm wysokości lub okrywać agrowłókniną. 

Pochodzenie

Pochodzenie: Ukraina.

Opis

Rodzaj
owocujące
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
biały
Termin kwitnienia
V
Pachnące kwiaty
tak
Dojrzewanie owoców
VIII

Specyficzne kody

EAN13
5902539171044
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy