• Berberys Thunberga Bagatelle 1L
  • Berberys Thunberga Bagatelle 1L
  • Berberys Thunberga Bagatelle 1L
Berberys Thunberga Bagatelle 1L
search
Berberys

Berberys Thunberga Bagatelle 1L

Berberis thunbergii Bagatelle

Skrócony opis produktu:

Berberys Thunberga Bagatelle to wolnorosnący karłowy krzew o pokroju płaskokulistym, bordowych liściach przechodzących w kolor czerwony, ostrych cierniach. Po 10 latach osiąga wysokość około 40cm. Jest to jedna z najniższych odmian berberysu, odporna na mrozy i łatwa w uprawie. Rośnie wyjątkowo wolno – przyrost roczny to zaledwie ok. 3 cm

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

19,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 19,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Berberys Thunberga Bagatelle jest silnie rozgałęzionym, karłowym krzewem o zwartym, płaskokulistym pokroju. Berberys Thunberga Bagatelle jest rośliną ciernistą, dlatego pędy obrastają niewielkie kolce. Zachowuje swój idealny, kulisty pokrój bez konieczności przycinania i wykonywania zabiegów formujących.  Jest idealną rośliną na obwódki, do ogrodów skalnych i pojemników, z powodzeniem może zdobić przestrzenie zieleni miejskiej. Najładniej wygląda w grupach, ale także sadzony pojedynczo.  Jest też odporny na suszę, pyły i zanieczyszczenia powietrza, co powoduje, że z powodzeniem może być stosowany na terenach miejskich.

kwiaty.png

Kwiaty: Kwiaty pachnące obupłciowe, drobne, żółte z czerwonawą obwódką na zewnętrznej stronie płatków, zebrane w małe grona. Kwiaty są miododajne i przyciągają owady pożyteczne. Na przełomie sierpnia i września pojawiają się drobne, elipsoidalne, jasnoczerwone jagody. Owoce zimą będą stanowiły pokarm dla ptaków.

kwitnienie.png

Kwitnienie: Kwitnie na przełomie maja i czerwca. 

liście.png

Liście: Świeży przyrost czerwonawy, reszta liści brązowoczerwona, jesienią zaś stają się pomarańczowe i pomarańczowo-czerwone. Liście są drobne i całobrzegie. 

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Nie ma dużych wymagań glebowych, choć jak wszystkie berberysy, preferuje lekko kwaśny odczyn gleby. Dobrze znosi susze. Może rosnąć na stanowisku słonecznym i półcienistym, aczkolwiek w pełnym słońcu jego liście najmocniej się wybarwiają

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: Najlepiej przycinać berberysy późną wiosną lub wczesnym latem. W przypadku, kiedy formujemy z berberysów żywopłot cięcie wykonujemy po kwitnieniu krzewu i powtarzamy je na przełomie lipca i sierpnia. Standardowe cięcie polega na usuwaniu starych i suchych pędów, aby na ich miejscu wyrastały młode i silne pędy.

stanowisko:wymagania.png

Zimowanie:  Jest gatunkiem mrozoodpornym. Strefa mrozoodporności 5a. Odporny na niskie temperatury i silne wiatry. Młode sadzonki należy okrywać przez pierwsze lata. 

stanowisko:wymagania.png

Pochodzenie: Japonia.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Pachnące kwiaty
Tak
Kolor kwiatów
żółty
Termin kwitnienia
V
VI

Specyficzne kody

EAN13
5902539173383
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy