• Nowy
  • Bez czarny Black Lace 2L
  • Bez czarny Black Lace 2L
  • Bez czarny Black Lace 2L
  • Bez czarny Black Lace 2L
Bez czarny Black Lace 2L
search
Bez czarny

Bez czarny Black Lace 2L

Skrócony opis produktu:

Długowieczny krzew owocujący  o silnym wzroście, dorastający do 3-4m, doskonały na wina i przetwory, wykorzystywany w lecznictwie. Roślina bardzo łatwa w uprawie, bardzo dobrze sobie radzi na stanowiskach słonecznych oraz lekko zacienionych, w pełnym słońcu obficiej owocuje. Polecana do nasadzeń w ogródkach przydomowych. Ze względu na bardzo egzotyczny wygląd odmiana Black Lace jest idealnym krzewem do sadzenia pojedynczo w wyeksponowanych miejscach. Oczywiście można ją także stosować do tworzenia większych grup złożonych z różnych gatunków liściastych, najlepiej o jasnym zabarwieniu liści. Dobrym tłem dla tej odmiany bzu czarnego może być jasna ściana budynku czy trawnik. Krzewy te warto także podsadzać bylinami i niskimi krzewami o jasnym zabarwieniu liści

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

29,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 29,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Bez czarny Black Lace czyli z ang. czarne koronki znalazła się na liście roślin wyróżnionych przez brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze w 2012 roku. Tworzy ona dosyć duże krzewy 3-4 m wysokości o szerokim i luźnym pokroju, sztywnych, słabo rozgałęzionych pędach. Jej nietypowe, bardzo głęboko wcinane liście przypominają egzotyczne odmiany klonu palmowego. Krzewy pomimo swoich rozmiarów i sztywnych pędów sprawiają wrażenie bardzo lekkich. 

Kwiaty

Kwiaty: Delikatne, drobne, biało-różowe zebrane w klasyczne dla bzu czarnego baldachy. Kwiaty rozwijają się w czerwcu wydzielając przyjemny, lekko cytrynowy zapach.

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie od końca maja do początku lipca. 

Liście

Liście: Liście bardzo ciemne, purpurowe, czasami wydają się niemal czarne.

Owoce

Owoce: Drobne, czarne po dojrzeniu, podobnie jak owoce dziko rosnącego bzu czarnego, są jadalne po przetworzeniu i mają właściwości lecznicze.

Owoce

Dojrzewanie: Owocuje od września do października.

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Bez nie jest wymagający, najlepiej sprawdzą się gleby żyzne, lekko wilgotne, bogate w azot i potas, o lekko kwaśnym odczynie. Preferuje stanowiska słoneczne i ciepłe, jednak poradzi sobie również w półcieniu.

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Nie ma potrzeby przycinania bzu bezpośrednio po posadzeniu. Pierwsze cięcie wykonujemy po owocowaniu- jesienią lub wczesną wiosną, skracając je blisko ziemi. W kolejnych latach przycinamy głównie pędy suche, uszkodzone.

Zimowanie

Zimowanie: Odmiana Black Lace, ze względu na swoje angielskie pochodzenie, ma niższą mrozoodporność w stosunku do dziko rosnących w kraju krzewów bzu czarnego, choć uszkodzenia mrozowe zdarzają się bardzo rzadko. Młode krzewy, na początku listopada obsypujemy ziemią (torfem), robiąc nad każdym z nich kopczyk ok. 30 cm wysokości lub okrywamy agrowłókniną.

Pochodzenie

Pochodzenie: Anglia.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Termin kwitnienia
V
VI
VII
Dojrzewanie owoców
IX
X

Specyficzne kody

EAN13
5905072268264
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.