• Cytryniec chiński 1L
  • Cytryniec chiński 1L
  • Cytryniec chiński 1L
  • Cytryniec chiński 1L
Cytryniec chiński 1L
search
Cytryniec chiński

Cytryniec chiński 1L

Schisandra chinensis

Skrócony opis produktu:

Cytryniec chiński to bardzo wartościowe pnącze pochodzące z Chin. Jest to roślina ozdobna ,ale też  posiada zastosowanie lecznicze. Owoce najczęściej pożądane są do soków lub jako suszone. Rośliny bywają dwupienne - aby uzyskać owoce należy sadzić co najmniej dwie sztuki. Bardzo odporne pnącze na mróz. Wytwarza jadalne owoce, podobne do porzeczek, bogate w witaminę C

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

24,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 24,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Cytryniec chiński to pochodzące z Chin pnącze osiągające około 2m wysokości. Polecana w szczególności do uprawy na plantacjach, jednak z powodzeniem może rosnąć w przydomowym ogródku. Jej owoce są bogatym źródłem witamin. Obok korzeni żeń-szeń jest najpopularniejszą rośliną leczniczą na Dalekim Wschodzie.  Potocznie nazywany jest owocem pięciu smaków, ponieważ okrywa owocu jest słodka, miąższ kwaśny, nasiona gorzkie i cierpkie, a wyciągi z nasion nabierają słonego smaku. Owoce nadają się zarówno do jedzenia bezpośrednio po zerwaniu, jak i do przetworów. 

kwiaty.png

Kwiaty: Białe, kremowe lub różowe, lekko pachnące, małe, zebrane w kwiatostany.

kwitnienie.png

Kwitnienie: Kwitnie w maju i czerwcu.

liście.png

Liście: Ciemnozielone wiosną i latem, żółte jesienią, drobnoząbkowane.

stanowisko:wymagania.png

Owoce: Małe (około 1cm średnicy), ciemnoczerwone, kuliste owoce.

stanowisko:wymagania.png

Dojrzewanie: Owoce cytryńca dojrzewają w sierpniu i wrześniu. Pierwszy plon można uzyskać po około 5-6 latach od posadzenia.

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania:  Cytryniec najlepiej rośnie na stanowiskach dobrze oświetlonych. Cytryńce wymagają gleb żyznych, wilgotnych, ale nie podmokłych. Najlepiej rosną i owocują w miejscach dobrze oświetlonych, ale bez bezpośredniego silnego nasłonecznienia, nie lubi zbyt ostrego słońca. Dlatego najbardziej odpowiednie są dla nich stanowiska północno-zachodnie lub północno-wschodnie, osłonięte.

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja Dół pod roślinę powinien być duży , z drenażem na dnie i dużą ilością dobrze rozłożonego obornika lub kompostu. Cięcie można wykonać w celu uformowania pnącza gdy zbytnio się rozrośnie, jednak nadmierne przycinanie może osłabić owocowanie. Przez pierwsze 2–3 lata po posadzeniu należy pozwolić mu rosnąć swobodnie, następnie wybrać 1–3 najsilniejsze pędy i podwiązać je do podpór, aby rosły pionowo. Wczesną wiosną należy usunąć uszkodzone i suche pędy.

stanowisko:wymagania.png

Zimowanie: Świetnie radzi sobie w naszym klimacie. Mrozoodporna do -26°C. Zaleca się jednak by młode krzewy, na początku listopada obsypać ziemią (torfem), robiąc nad każdym z nich kopczyk ok. 30 cm wysokości lub okrywać agrowłókniną. 

Pochodzenie

Pochodzenie: Chiny.

Opis

Rodzaj
owocujące
Zimozielone
nie
Termin kwitnienia
V
VI
Pachnące kwiaty
nie
Dojrzewanie owoców
IX

Specyficzne kody

EAN13
5902539171792
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy