• Jaśmin nagokwiatowy 1L
  • Jaśmin nagokwiatowy 1L
  • Jaśmin nagokwiatowy 1L
  • Jaśmin nagokwiatowy 1L
  • Jaśmin nagokwiatowy 1L
  • Jaśmin nagokwiatowy 1L
Jaśmin nagokwiatowy 1L
search
Jaśmin/Jaśminowiec

Jaśmin nagokwiatowy 1L

jasminum nudiflorum

Skrócony opis produktu:

Jaśmin nagokwiatowy należy do najpiękniejszych roślin krzewiastych kwitnących o nietypowej porze roku bo zimą. Pierwsze kwiaty ukazują się na krzewach już w końcu października, a kwitnienie trwa stopniowo aż do końca kwietnia, z przerwami w czasie mrozów. W zasadzie jest niskim krzewem dorastającym do 1,5 metra, ale z powodu wiotkich pędów - można potraktować go jako pnącze.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

22,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 22,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Jaśmin nagokwiatowy jest dużym, rozłożystym krzewem (wys. ok. m), pochodzącym z Chin. W zasadzie jest niskim krzewem dorastającym do 1,5 metra, ale z powodu wiotkich pędów - można potraktować go jako pnącze. W sprzyjających warunkach krzewy mogą dorastać nawet do 3-5 m wysokości, ale ponieważ ich pędy są wiotkie, można je dowolnie formować, tworząc malownicze girlandy, czy rozpinać na łukach, ścianach lub siatce - w ten sposób można uzyskać niepowtarzalne efekty dekoracyjne w ogrodzie. Same pędy nie przytwierdzają się do podpór, toteż należy je przywiązywać lub zaplatać w dekoracyjny sposób

kwiaty.png

Kwiaty:  Złocistożółte, rurkowate kwiaty w kształcie gwiazdek, które obłędnie i mocno pachną.

kwitnienie.png

Kwitnienie:  Jego pierwsze kwiaty ukazują się już w końcu października i kwitnie do pierwszych mrozów. Ponownie zaczyna kwitnąć już w styczniu, lutym i aż do końca kwietnia, z przerwami w czasie mrozów. Czasem przy bardzo silnym mrozie kwiaty mogą opadać.

liście.png

Liście: Ciemnozielone, błyszczące, trójlistkowe, bardzo ozdobne liście, które utrzymują się przez cały sezon, a opadają przed zimą.

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Jaśminy wymagają gleb żyznych, przepuszczalnych, o odczynie obojętnym lub zasadowym, miejsc zacisznych, osłoniętych od mroźnych wiatrów. Posadzone na wilgotnym, słonecznym i osłoniętym stanowisku dobrze się rozwijają się i obficie kwitną. Nie toleruje suszy ani zalewania, ale bardzo lubi ściółkowanie podłoża np. kompostem.

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: Wiosenne cięcie krzewu polecane jest jednak nawet wtedy, gdy roślina nie przemarzła, gdyż zabieg poprawia jej pokój i sprzyja tworzeniu większej ilości pąków kwiatowych na kolejny rok, ponieważ kwitnie na pędach ubiegłorocznych (podczas cięcia pędy można skrócić nawet o połowę). Pędy z pąkami kwiatowymi można ścinać w zimie i przenosić do mieszkania, gdzie szybko rozkwitają, przypominając forsycję.

stanowisko:wymagania.png

Zimowanie: Roślina znosi spadki temp. do ok. (-15/18°C). Ponieważ jest wrażliwy na niską temperaturę, poleca się go do cieplejszych rejonów Polski, w pozostałych musi być zabezpieczany na zimę - podstawa krzewu liśćmi, a pędy stroiszem lub matami.

 

stanowisko:wymagania.png

Pochodzenie: Chiny.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
tak
Kolor kwiatów
żółty
Termin kwitnienia
I-III
IX
X
Pachnące kwiaty
tak

Specyficzne kody

EAN13
5902539173420
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy