• Obecnie brak na stanie
  • Malinojeżyna Loganberry 1L
  • Malinojeżyna Loganberry 1L
  • Malinojeżyna Loganberry 1L
  • Malinojeżyna Loganberry 1L
Malinojeżyna Loganberry 1L
search
Jeżyna/Malinojeżyna

Malinojeżyna Loganberry 1L

rubus fruticosus x ideaus

Skrócony opis produktu:

Malinojeżyna to krzew będący krzyżówką maliny i jeżyny. Jak to zwykle bywa z "krzyżówkami" posiadają one najlepsze cechy obu gatunków. Po malinie odziedziczyła duże czerwone lub bordowe owoce, a po jeżynie długie wiotkie pędy. Malinojeżyna charakteryzuje się długimi, sięgającymi nawet 4 metrów, pędami oraz lekko walcowatymi, wydłużonymi, słodkimi owocami.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

19,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 19,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Malinojeżyna Loganberry to owocowy krzew, który jest krzyżówką maliny oraz jeżyny. Charakteryzuje się długimi i aromatycznymi owocami. Z jednego krzewu możemy zebrać nawet 2,6 kg owoców. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji możemy cieszyć się silnym owocowaniem.

kwiaty.png

Kwiaty: Kwiaty mają barwę białą lub delikatnie różową i pojawiają się w czerwcu.  

stanowisko:wymagania.png

Owoce: Owoce malinojeżyny są bardzo okazałe osiągające długość 6 cm długości i 2 cm średnicy, o ciemnoczerwonej barwie. Bardzo dobre, aromatyczne i słodko-kwaśne w smaku, łudząco podobne do smaku jeżyn. Z wyglądu przypominają malinę, natomiast w smaku są podobne do jeżyny.

Owoce

Dojrzewanie: Odmiana zaczyna owocować w czerwcu, a owoce do zbioru są gotowe na przełomie lipca i sierpnia. Z jednego krzewu możemy zebrać ponad 2,5 kg owoców.

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Do prawidłowego wzrostu i obfitego owocowania wymaga stanowiska słonecznego, ciepłego i osłoniętego od wiatru oraz żyznej, próchniczej, zasobnej w składniki pokarmowe, umiarkowanie wilgotnej, przepuszczalnej gleby o lekko kwaśnym odczynie pH. Bardzo źle znosi podłoża mokre i ciężkie oraz suche i piaszczyste. Nie toleruje przesuszenia, dlatego w okresy bezdeszczowe wymaga podlewania. 

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: Długie pędy wyrastają z pnia tuż nad podłożem, a nie z korzenia jak np. u maliny. Dlatego malinojeżyna wymaga znacznie oszczędniejszego cięcia. Najstarsze, słabe lub uszkodzone pędy należy przyciąć między końcem sierpnia a początkiem września, już po owocowaniu. Odgałęzienia na pozostałych pędach należy skrócić do ok. 25 cm Jeżeli nie chcemy by pędy płożyły się po ziemi , należy zapewnić im podpory.

stanowisko:wymagania.png

Zimowanie: Mrozoodporna(Strefa 6b). Nie jest całkowicie mrozoodporna, wymaga więc okrycia na zimę gruba włókniną. Zimową ochronę usuwamy wczesną wiosną. 

stanowisko:wymagania.png

Pochodzenie: USA.

Opis

Rodzaj
owocujące
Zimozielone
nie
Pachnące kwiaty
nie
Dojrzewanie owoców
IX
VII
VIII
X
Wiek rośliny
2

Specyficzne kody

EAN13
5902539175837
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy