• Nowy
  • Obecnie brak na stanie
  • Malina czerwona Polana 2L
  • Malina czerwona Polana 2L
Malina czerwona Polana 2L
search
Maliny

Malina czerwona Polana 2L

Rubus idaeus

Skrócony opis produktu:

Malina Polana to polska, licencjonowana odmiana powtarzającą owocowanie, należy do jednej z popularniejszych odmian uprawianych w naszym kraju. Wybierana jest nie tylko do upraw towarowych ale też amatorskich. Polana jest łatwa w uprawie, cieszy plantatorów pięknym, czerwonym, dużym, słodkim owocem. Krzew dorastający do 1,5m, łodygi pokryte delikatnymi kolcami. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

26,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 19,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Malina Polana została stworzona w wyniku skrzyżowania malin Heritage x Zeva. Wyhodowano ją w polskim Zakładzie Doświadczalnym Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Brzeznej. Początkowo nadano jej numer 81221, żeby w 1991 r. wpisać ją do rejestru pod docelową nazwą „Polana”.  Nie ma tendencji do kładzenia się. Z odrostów korzeniowych, wydaje bardzo dużo sztywnych pędów. Osiąga wysokość około 1,5 m. 

Owoce

Owoce: Odmiana o bardzo słodkich, jędrnych i zwartych owocach. Duże o stożkowatym kształcie, jasno czerwone, połyskujące. Owoc do bezpośredniego spożycia jak i do użycia na przetwory. Owoce, świetnie nadają się na przetwory, dżemy, syropy lub do bezpośredniego spożycia. Smak świeżych owoców zerwanych prosto z własnego krzaka jest bezcenny!

Owoce

Dojrzewanie: Owoce można zbierać od początku sierpnia aż do pierwszych przymrozków. Malina Polana to odmiana maliny, która kwitnie w miesiącach maj, czerwiec, lipiec i sierpień1. Jest to odmiana powtarzająca owocowanie. Kwiaty tworzą się latem na pędach jednorocznych

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Maliny najlepiej rosną na glebach żyznych i średnio zwartych, odczyn lekko kwaśny w okolicy pH 5,5-6,5. Preferują stanowisko słoneczne lub delikatnie zacienione. Źle rosną i owocują w miejscach ciemnych.

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Polana owocuje na pędach jednorocznych, dlatego na początku listopada zaleca się wycięcie wszystkich pędów tuż nad ziemią, co stymuluje roślinę do wyprodukowania nowych, owocujących pędów w kolejnym sezonie. 

Zimowanie

Zimowanie: Roślina jest mrozoodporna na niemal całym terenie Polski. Nie przemarza -24 °C. Młode krzewy, na początku listopada obsypujemy ziemią (torfem), robiąc nad każdym z nich kopczyk ok. 30 cm wysokości lub okrywamy agrowłókniną.

Opis

Rodzaj
owocujące
Zimozielone
nie
Termin kwitnienia
V
VI
VII
VIII
Dojrzewanie owoców
IX
VIII
X

Specyficzne kody

EAN13
5905072268592
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy