• Milin amerykański Flava 2L
  • Milin amerykański Flava 2L
  • Milin amerykański Flava 2L
  • Milin amerykański Flava 2L
  • Milin amerykański Flava 2L
Milin amerykański Flava 2L
search
Milin amerykański

Milin amerykański Flava 2L

Skrócony opis produktu:

Milin amerykański Flava to egzotyczne pnącze. Wyróżnia się żółtymi, dużymi, trąbkowatymi kwiatami. Kwitnie przez całe lato. Pnie się za pomocą korzeni czepnych. Polecany do sadzenia przy różnego rodzaju podporach. Osiąga 5-8 m z rocznym przyrostem 1-3 metrów.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

29,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 26,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Odmiana wyselekcjonowana w Mr. Airy Arboretum w USA przed 1842r. Flava jest mało wymagającym pnączem. Rośnie szybko i osiąga do 5-8 metrów z przyrostem rocznym do 1-3 metrów. Kwitnie przez całe lato od lipca do września. Dzięki charakterystycznym kwiatom o pięknej zółtej barwie stanowi ozdobę altan, pergoli i ogrodzeń.

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty duże o długości 6-8 cm, w kształcie trąbek o jasnożółtej barwie , zebrane w baldachogroniastych kwiatostanach.

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie od lipca do września, pierwsze kwiaty pojawiają się w czwartym roku po posadzeniu.

Liście

Liście: Złożone z 7-11 grubo ząbkowanych, ostro zakończonych, zielonych listków o dł 3-10 cm.

Owoce

Owoce: Niejadalne, mało dekoracyjne torebki wielkości do 20 cm, w których znajdują się oskrzydlone nasiona. Usuwanie torebek nasiennych sprzyja lepszemu kwitnieniu.

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Milin wymaga stanowiska słonecznego i ciepłego, toleruje stanowisko półcieniste jednak bez wystarczającego oświetlenia może kwitnąć mniej obficie lub wcale. Preferuje gleby przeciętne, średnio żyzne i żyzne gleby ogrodowe. Podłoże powinno być ciepłe, umiarkowanie wilgotne i przepuszczalne. Milin sadzimy co 1 metr przy mocnych podporach.

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Flava nie wymaga szczególnej pielęgnacji, szczególnie latem należy pamiętać o regularnym podlewaniu. Podczas upalnych dni zaleca się podlewanie roślin wczesnym rankiem lub wieczorem omijając liście, aby uniknąć poparzeniu pnącza.

Cięcie

Pielęgnacja: Nie warto bać się cięcia młodej rośliny -  pomaga ono w kształtowaniu się mocnego szkieletu roślin i okiełznaniu ekspansywnej natury pnącza. Wiosną należy  usunąć głównie uschnięte lub uszkodzone pędy, młode przyrosty przyciąć nad 2 lub 3 węzłem od głównego pędu. Letnie cięcie polega głównie za usunięciu nadmiernego zagęszczenia. Dzięki przycinaniu stymulujemy kwitnienie roślin.

Podpory

Podpory: Doskonale nadaje się na wszelkie pergole, ogrodzenia, altany, kratki, podpory ogrodowe. Podpory powinny być dość stabilne.

Zimowanie

Zimowanie: Wytrzymuje spadki temperatur do -23 st. C. Sadzonki zaleca się jednak chronić na zimę (np. agrowłókniną). Na początku listopada obsypujemy krzewy ziemią, robiąc nad każdym z nich kopczyk ok. 30 cm wysokości, chroni to roślinę nie tylko przed niską temperaturą ale też przed zalaniem podczas odwilży. Starsze rośliny są bardziej odporne na mrozy jednak podczas srogich zim mogą przemarzać. Nie trzeba się jednak martwić - milin z łatwością wypuszcza nowe przyrosty. 

Pochodzenie

Pochodzenie: Ameryka Północna.

Opis

Rodzaj
owocujące
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
żółty
Termin kwitnienia
IX
VII
VIII
Pachnące kwiaty
nie

Specyficzne kody

EAN13
5905072261869
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy