• Milin amerykański Gabor 1L
  • Milin amerykański Gabor 1L
  • Milin amerykański Gabor 1L
  • Milin amerykański Gabor 1L
  • Milin amerykański Gabor 1L
Milin amerykański Gabor 1L
search
Milin amerykański

Milin amerykański Gabor 1L

Campsis radicans Gabor

Skrócony opis produktu:

Milin amerykański Gabor to mało wymagające pnącze, które stanowi atrakcyjną ozdobę ogrodu. Odmiana o ciemnoczerwonych kwiatach, przypominających trąbki, kwitnie obficie. Kwitnie 2-3 lata po posadzeniu. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

22,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 22,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Odmiana wyselekcjonowana przez prof. Gabora Schmidta. Gabor jest mało wymagającym pnączem, szybko rosnące z przyrostem rocznym do nawet 3-4 metrów, osiągając ostatecznie do 6-8m wysokości. Kwitnie bardzo długo. Dzięki charakterystycznym kwiatom o pięknej ciemnoczerwonej barwie stanowi piękną ozdobę altan, pergoli i ogrodzeń.

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty duże mają 6-8cm długości i 3-5 cm średnicy, w kształcie trąbek, zebrane w baldachogroniastych kwiatostanach, o ciemnoczerwonej barwie.

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie od lipca do września, w 4-12-kwiatowych, baldachogroniastych kwiatostanach na końcach tegorocznych przyrostów. Pierwsze kwiaty pojawiają się już 2-3 lata po posadzeniu.

Liście

Liście: Liście naprzeciwległe, mają do 40 cm długości, składają się z listków o długości 3-8 cm. Wiosną i latem zielone, jesienią przebarwiają się na żółty i opadają.

Owoce

OwoceNiejadalne. Długie ok 10-15 cm, zwisające torebki, które pękają kiedy osiągną dojrzałość, rozsiewają nasiona. Nie są zbyt dekoracyjne, najlepiej usunąć je, gdy tylko zostaną zawiązane, co sprzyja obfitszemu kwitnieniu aż do jesieni.

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Milin wymaga stanowiska słonecznego i ciepłego, toleruje stanowisko półcieniste jednak bez wystarczającego oświetlenia może kwitnąć mniej obficie lub wcale. Preferuje gleby przeciętne, średnio żyzne i żyzne gleby ogrodowe (pH 5,5-7,5). Podłoże powinno być ciepłe, umiarkowanie wilgotne i przepuszczalne. Milin sadzimy co 1-1,5 metra przy mocnych podporach

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Gabor nie wymaga szczególnej pielęgnacji, szczególnie latem należy pamiętać o regularnym podlewaniu. Podczas upalnych dni zaleca się podlewanie roślin wczesnym rankiem lub wieczorem omijając liście, aby uniknąć poparzeniu pnącza.

Cięcie

Pielęgnacja: Nie warto bać się cięcia młodej rośliny -  pomaga ono w kształtowaniu się mocnego szkieletu roślin i okiełznaniu ekspansywnej natury pnącza. Aby przyciąć milin amerykański, należy zacząć cięcie wstępne już po posadzeniu, skracając pędy mniej więcej o jedną trzecią na wysokości 15 cm. Pod koniec sezonu pędy skracamy o około połowę, usuwając jednocześnie wszystkie pędy chore, zbędne oraz słabe. Można je przycinać krótko, zostawiając na pędach po 3-5 pąków. W celu zapewnienia obfitego kwitnienia należy co roku w marcu przeprowadzić cięcie zachowawcze. Latem można wycinać pędy nadmiernie zagęszczające pnącze.

Podpory

Podpory: Doskonale nadaje się na wszelkie pergole, ogrodzenia, altany, kratki, podpory ogrodowe. Podpory powinny być dość stabilne.

Zimowanie

Zimowanie: Wytrzymuje spadki temperatur do -20 st. C. Sadzonki zaleca się jednak chronić na zimę (np. agrowłókniną). Na początku listopada obsypujemy krzewy ziemią, robiąc nad każdym z nich kopczyk ok. 30 cm wysokości, chroni to roślinę nie tylko przed niską temperaturą ale też przed zalaniem podczas odwilży. Starsze rośliny są bardziej odporne na mrozy jednak podczas srogich zim mogą przemarzać. Nie trzeba się jednak martwić - milin z łatwością wypuszcza nowe przyrosty. 

Pochodzenie

Pochodzenie: Węgry.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
czerwony
Termin kwitnienia
IX
VII
VIII
Pachnące kwiaty
nie

Specyficzne kody

EAN13
5902539173031
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy