• Obecnie brak na stanie
  • Morwa biała Gerardi's Dwarf 2L
  • Morwa biała Gerardi's Dwarf 2L
  • Morwa biała Gerardi's Dwarf 2L
  • Morwa biała Gerardi's Dwarf 2L
Morwa biała Gerardi's Dwarf 2L
search
Morwa

Morwa biała Gerardi's Dwarf 2L

Morus alba

Skrócony opis produktu:

Morwa Gerardi's Dwarf to karłowa odmiana polecana do małych ogródków a nawet do sadzenia w dużych donicach na tarasach. Pędy mają krótkie międzywęźla i są gęsto ulistnione. Dorasta do niecałych 2m wysokości. Plenna, z bardzo długimi (do 5cm), ciemnymi owocami o słodkim smaku. Bardzo szybko wchodzi w owocowanie - pierwsze małe zbiory można już uzyskać z dwuletnich roślin! Odmiana samopylna.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

32,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 32,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Morwa jest gatunkiem drzewa liściastego z rodziny morwowatych. Rośliny z tej rodziny wydzielają mleczny sok. 

kwiaty.png

Kwiaty: Jest rośliną jednopienną, co oznacza, że kwiaty męskie oraz żeńskie występują na jednym drzewie. Kwiaty morwy są niepozorne, o żółtawym odcieniu, wydzielają lekki i przyjemny zapach. Kwiaty niepozorne, żółto-zielone. Kwiaty męskie składają się z czterech płatków i czterech pręcików, zebrane są we wzniesione kotki. Kwiaty żeńskie zebrane w krótkoszypułowych główkach o zalążniach z dwoma słupkami. Dla lepszego owocowania zaleca się posadzenie dwóch sadzonek morwy.

kwitnienie.png

Kwitnienie: Morwa kwitnie w od marca do czerwca. 

liście.png

Liście: Absolutną osobliwością morwy jest różnorodność liści na jednym drzewie. Mogą być liście klapowane i całobrzegie, większość z nich może być sercowata albo jajowata. Wspólną cechą jest piłkowana krawędź blaszki liściowej. Jesienią przebarwiają się na kolor złotożółty. Mają kolor jasnozielony, są miękkie i cienkie. Liście mają zwykle długość do 10 cm i szerokość do 8 cm. 

stanowisko:wymagania.png

Owoce: Ogromne owoce mają aż 5 cm długości, są bardzo smaczne i super słodkie. Owoce koloru od białego po różowy, czerwony aż po czarny. Owoce mają wysoką zawartość antyoksydantów, co czyni je jednymi z najzdrowszych. Dodatkowym atutem jest wczesne wchodzenie w owocowanie - pierwszymi zbiorami możemy cieszyć się już w drugim roku uprawy. Dojrzewają w czerwcu/lipcu. Szybko opadają.

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Morwy są bardzo tolerancyjnym gatunkiem jeżeli chodzi o warunki glebowe. Najlepiej jednak sadzić je na glebach piaszczystych, przepuszczalnych o umiarkowanej wilgotności. Najlepiej czuję się w glebie piaszczystej i lekkiej, oraz w miejscach ciepłych i słonecznych, osłoniętych przed wiatrem. Nie lubi mieć za mokro, dlatego należy pamiętać aby nie posadzić jej na terenie gdzie poziom wód jest wysoki.  Preferuje stanowisko słoneczne i półcieniste. 

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: Bardzo dobrze reagują na cięcie i formowanie. W przypadku cięcia formującego lub ograniczającego wzrost wykonujemy je pod koniec zimy. Roślina wytwarza wiele odrostów korzeniowych. 

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (wytrzymuje spadki temperatury do -20°C). W ostre zimy w chłodniejszych regionach Polski może przemarzać, więc wymaga osłon na zimę (w szczególności młode okazy).  Dość dobrze znosi niskie temperatury. Po przemarznięciu szybko się regeneruje. 

Pochodzenie

Pochodzenie: Azja.

Ograniczenia

Ograniczenia: Ze względu na przepisy fitosanitarne w przypadku tego produktu niemożliwa jest jego wysyłka do 🇪🇪Estonia, 🇪🇸Hiszpania, 🇫🇷Francja, 🇮🇹Włochy, 🇱🇻Łotwa, 🇫🇮Finlandia, 🇱🇹Litwa, 🇮🇪Irlandia, 🇬🇧UK, 🇸🇮Słowenia, 🇸🇰Słowacja

Opis

Rodzaj
owocujące
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
żółty
Termin kwitnienia
V
VI
Pachnące kwiaty
nie
Dojrzewanie owoców
VI
VII
Wiek rośliny
2

Specyficzne kody

EAN13
5905072261258
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy