• Morwa biała Alba 1L
  • Morwa biała Alba 1L
Morwa biała Alba 1L
search
Morwa

Morwa biała Alba 1L

morus alba

Skrócony opis produktu:

Morwa biała jest rośliną o wielu właściwościach leczniczyh, dlatego też masz szerokie zastosowanie.  Morwy z początku rosną bardzo szybko, ale prędko spowalniają i rzadko przekraczają 10-15 metrów wysokości. Liście skrętoległe, blaszki zmienne, od całobrzegich, poprzez ząbkowane do klapowanych. Rośliny jedno- lub dwupienne. Kwiaty drobne, niepozorne.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

20,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 20,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Drzewo lub krzew ozdobny oraz owocujący o rozłożystej koronie, osiągające do 10-15m wysokości. Morwę można sadzić również jako niewysoki żywopłot. Roślina łatwa w uprawie. Morwa uznawana jest za roślinę prozdrowotną (wykorzystuje się zarówno liście jak i owoce). 

kwiaty.png

Kwiaty: Jest rośliną jednopienną, co oznacza, że kwiaty męskie oraz żeńskie występują na jednym drzewie. Kwiaty morwy są niepozorne, o żółtawym odcieniu, wydzielają lekki i przyjemny zapach. Kwiaty niepozorne, żółto-zielone. Kwiaty męskie składają się z czterech płatków i czterech pręcików, zebrane są we wzniesione kotki. Kwiaty żeńskie zebrane w krótkoszypułowych główkach o zalążniach z dwoma słupkami. Dla lepszego owocowania zaleca się posadzenie dwóch sadzonek morwy.

kwitnienie.png

Kwitnienie: Morwa kwitnie w maju/czerwcu. 

liście.png

Liście: Liście są w zarysie szerokojajowate, 6 – 16 cm długie. Mają 3 – 4 różne formy. Niektóre są jajowate, sercowate inne są nieregularnie powycinane, lub klapowate, zaś jeszcze inne niesymetryczne, jak u wiązu. Liście z wierzchu są jasnozielone, zaś od spodu krótko owłosione. 

stanowisko:wymagania.png

Owoce: Owoc przypomina malinę, jest owocostanem barwy białej, białoróżowej. Osadzony jest na długiej zwisającej szypułce jak wiśnia. Ma 2 – 3 cm długości. Owoce dojrzewają w sierpniu. Soczyste, słodko-kwaśne, kuliste, bardzo smaczne, doskonale nadają się na marmolady, syropy, alkohole. Zawierają dużo witaminy C oraz A. Dojrzewają w sierpniu. Szybko opadają.

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Morwa biała najlepiej czuję się w glebie piaszczystej i lekkiej, oraz w miejscach ciepłych i słonecznych, osłoniętych przed wiatrem. Nie lubi mieć za mokro, dlatego należy pamiętać aby nie posadzić jej na terenie gdzie poziom wód jest wysoki.  

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: Nie tniemy. W przypadku cięcia formującego lub ograniczającego wzrost wykonujemy je pod koniec zimy. Roślina wytwarza wiele odrostów korzeniowych i dobrze reaguje na cięcie.

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (wytrzymuje spadki temperatury do -20°C). W ostre zimy w chłodniejszych regionach Polski może przemarzać, więc wymaga osłon na zimę (w szczególności młode okazy).  Dość dobrze znosi niskie temperatury. Po przemarznięciu szybko się regeneruje. 

Pochodzenie

Pochodzenie: Azja.

Ograniczenia

Ograniczenia: Ze względu na przepisy fitosanitarne w przypadku tego produktu niemożliwa jest jego wysyłka do 🇪🇪Estonia, 🇪🇸Hiszpania, 🇫🇷Francja, 🇮🇹Włochy, 🇱🇻Łotwa, 🇫🇮Finlandia, 🇱🇹Litwa, 🇮🇪Irlandia, 🇬🇧UK, 🇸🇮Słowenia, 🇸🇰Słowacja

Opis

Rodzaj
owocujące
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
biały
Termin kwitnienia
V
VI
Pachnące kwiaty
nie

Specyficzne kody

EAN13
5902539171839
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy