• Orzech laskowy Kataloński 2L
  • Orzech laskowy Kataloński 2L
  • Orzech laskowy Kataloński 2L
  • Orzech laskowy Kataloński 2L
Orzech laskowy Kataloński 2L
search
Orzech laskowy/włoski

Orzech laskowy Kataloński 2L

Corylus

Skrócony opis produktu:

Orzech laskowy Kataloński to odmiana deserowa pochodzenia hiszpańskiego. Jest odmiana bardzo plenna, deserowa. Orzechy z tej leszczyny są bardzo dobre i przypominają w smaku migdały. Owoce są duże, lekko owalne o średniej miękkości i średnio grubej skorupce. Do obfitego plonowania niezbędny jest zapylacz, w postaci innej odmiany orzecha laskowego. Dorasta do 4-6m. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

32,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 29,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Leszczyna pochodząca z Hiszpanii, Dojrzewa w połowie września i jest jedną z najbardziej popularnych odmian na Polskim rynku. Jest to odmiana plenna i bardzo łatwa w uprawie. Do obfitego plonowania niezbędny jest zapylacz, w postaci innej odmiany orzecha laskowego. Jest bardzo dobrym zapylaczem, wspólnie z Olbrzymem z Halle tworzy idealną parę

kwiaty.png

Kwiaty: Roślina jednopienna o kwiatach męskich zebranych w kotki zgrupowane po 2-4, kwiaty żeńskie rozwijają się na krótkopędach w pąkach, tak, że w czasie kwitnienia na zewnątrz widoczne są tylko czerwone znamiona. Kwiaty męskie pylą bardzo obficie na żółto.

kwitnienie.png

Kwitnienie:  Kwitnie bardzo wcześnie (od lutego do kwietnia) w zależności od warunków atmosferycznych.

Liście

Liście: Leszczyna orzecha laskowego Katalońskiego ma małe eliptyczne liście ząbkowane na brzegach.

stanowisko:wymagania.png

Owoce: Bardzo duże, kulisto-owalne orzechy z dość grubą, ciemnobrunatną skorupą i dużym, słodkim, migdałowym, bardzo smacznym jądrem, dobrze wypełniającym wnętrze. Orzechy dojrzewają w gronach po 3-6 sztuk.

Owoce

Dojrzewanie: Dojrzewają w połowie września.

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Najlepszym miejscem dla orzecha laskowego Katalońskiego jest gleba o podłożu zasadowym, próchnicza i żyzna. Na terenach suchych, piaszczystych albo mokrych i zlewnych leszczyna orzecha Katalońskiego nie będzie sobie radziła zbyt dobrze. Orzech laskowy Kataloński nie lubi również nadmiernych przeciągów, dlatego dobrze jest sadzić go w miejscach osłoniętych od wiatru. Z uwagi na to, że leszczyny orzechów laskowych są dość okazałe, sadząc ich większą ilość należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich odstępów, w granicach 4 metrów.

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: Sadzonki orzech katalońskiego rosną bardzo silnie. Nowo posadzonym drzewkom z odkrytym systemem korzeniowym, wiosną przycinamy gałązki o 1/3 ich długości, w celu przywrócenia równowagi pomiędzy korzeniami a częścią nadziemną oraz nadanie odpowiedniego kształtu koronie młodego drzewka. Drzewka sadzone jesienią przycinamy podczas pierwszej wiosny.

stanowisko:wymagania.png

Zimowanie: Mrozoodporny (do -30 stopni Celsjusza). Należy pamiętać, aby młode sadzonki osłonić przed zimą robiąc kopczyk z kory lub torfu.

 

stanowisko:wymagania.png

Pochodzenie: Hiszpania.

Opis

Rodzaj
owocujące
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
żółty
Termin kwitnienia
I-III
IV
Dojrzewanie owoców
IX

Specyficzne kody

EAN13
5902539179217
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.