• Pigwowiec japoński Fire Dance 2L
  • Pigwowiec japoński Fire Dance 2L
  • Pigwowiec japoński Fire Dance 2L
  • Pigwowiec japoński Fire Dance 2L
  • Pigwowiec japoński Fire Dance 2L
Pigwowiec japoński Fire Dance 2L
search
Pigwowiec japoński

Pigwowiec japoński Fire Dance 2L

Chaenomeles superba Fire Dance

Skrócony opis produktu:

Pigwowiec Japoński Fire Dance to niski, rozłożysty krzew o mocnych, pokładających się na ziemi pędach. Pędy pokryte cierniami. Odmiana pigwowca o kwiatach ogniście czerwonych! Latem oraz jesienią miejsce kwiatów zajmują owoce, które są świetnym dodatkiem do przetworów, syropów oraz kompotów. Osiągać może do 1 metra wysokości i nieco więcej szerokości, rośnie wolno.  

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

30,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 30,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Pigwowiec Fire Dance rośnie dość szybko, przyrastając do 30 cm rocznie, osiąga maksymalnie do 1,5 m wysokości i nieco więcej szerokości, starsze egzemplarze mają pokrój poduszkowaty, pędy opatrzone są ostrymi cierniami. Owoce pigwowca nie pochłaniają metali ciężkich co sprawia że nawet te zrywane w mieście będą wolne od zanieczyszczeń i dużo zdrowsze niż powszechnie używana cytryna. 

kwiaty.png

Kwiaty: Kwiaty w kolorze ciemnoczerwonym pojawiają się w IV-V, są o średnicy 3 cm, półpełne lub pełne, rozkwitające przed rozwojem liści, zebrane są w grupy od 2 do 4. 

kwitnienie.png

Kwitnienie: Kwiaty pojawiają się w kwietniu i maju.

liście.png

Liście: Liście pigwowca są drobniutkie, prawie okrągłe, poskręcane, błyszczące.

stanowisko:wymagania.png

Owoce: Owoce są żółte, płasko kuliste, miło pachnące, bardzo dekoracyjne, jadalne, nadające się na przetwory. Odmiana ta owocuje we wrześniu..

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Pigwowiec preferuje stanowisko słoneczne lub częściowo zacienione. Nie ma specjalnych wymagań, toleruje wiele typów gleb, a najbardziej wilgotne. Odmiana bardzo łatwa w uprawie. Nie ma zbyt wygórowanych wymagań siedliskowych, potrafi się adaptować do niezbyt korzystnych warunków. Preferuje jednak gleby ciepłe, żyzne, przepuszczalne. Dobre nasłonecznienie w sposób liniowy przełoży się na obfite kwitnienie oraz lepsze dojrzewanie owoców. W ogrodzie powinien rosnąć w grupach wraz z innymi krzewami kwitnącymi.

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: Pigwowiec nie wymaga cięcia.

Zimowanie

Zimowanie: Gatunek jest mrozoodporny, ale przed nadejściem zimy warto go na wszelki wypadek okryć. Problemem może być nadmiernie wilgotne podłoże oraz bezśnieżna zima. Odporność na mrozy dobra do -21°C. 

Pochodzenie

Pochodzenie: Japonia.

Ograniczenia

Ograniczenia: Ze względu na przepisy fitosanitarne w przypadku tego produktu niemożliwa jest jego wysyłka do 🇪🇪Estonia, 🇪🇸Hiszpania, 🇫🇷Francja, 🇮🇹Włochy, 🇱🇻Łotwa, 🇫🇮Finlandia, 🇱🇹Litwa, 🇮🇪Irlandia, 🇬🇧UK, 🇸🇮Słowenia, 🇸🇰Słowacja

Opis

Rodzaj
owocujące
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
czerwony
Termin kwitnienia
V
VI
Pachnące kwiaty
nie
Dojrzewanie owoców
IX
Wiek rośliny
2

Specyficzne kody

EAN13
5905072261920
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.