• Rokitnik Aromatnaja żeński 2L
  • Rokitnik Aromatnaja żeński 2L
  • Rokitnik Aromatnaja żeński 2L
Rokitnik Aromatnaja żeński 2L
search
Rokitnik pospolity

Rokitnik Aromatnaja żeński 2L

hippophae rhamnoides Aromatnaja

Skrócony opis produktu:

Rokitnik Aromatnaja to żeńska odmiana pochodząca z Moskwy. Krzew dorastający do 3 m. Mają piramidalną koronę, a pędy w porównaniu z gatunkiem, mają dużo mniej cierni. Owoce są podłużne, pomarańczowe, kwaskowate z dużą zawartością cukru i długo utrzymują się na gałęziach. Rokitnik jest cennym źródłem witaminy C, której owoce mają więcej niż cytryna. Odmiana wymaga zapylacza.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

29,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 29,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Rokietnik Aromatnaja to odmiana powstała w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu w Moskwie. Rokitnik jest cennym źródłem witaminy C, której owoce mają więcej niż cytryna! Inaczej nazywany Rokitnik pospolity Złoto Syberii. Poszczególne krzewy żeńskie i męskie należy posadzić obok siebie z zachowaniem 1-2 m odległości. Rośliny są wiatropylne i dwupienne. Przy sadzeniu, na 7–10 roślin żeńskich należy posadzić w rzędzie 1 roślinę męską. Odznacza się dobrą plennością, odpornością na choroby oraz wysoką zawartością witaminy C i oleju w owocach. Z siedmioletniego drzewa można zebrać 7 kg owoców. 

kwiaty.png

Kwiaty: Kwiaty są drobne, zielono brunatne, zebrane w kłosowate grona, po przekwitnięciu dają owoce. 

liście.png

Liście: Ma charakterystyczne oliwkowe liście, pokryte srebrnymi włoskami. 

stanowisko:wymagania.png

 Owoce: Jagody czerwone z połyskiem, owalne, o średniej masie 0,6 g i długości do 10 mm masie 0,6 g i długości do 10 mm. Miąższ soczysty, słabo kwaśny, o przyjemnym smaku i aromacie. Z krzewu zbierzemy do 10 kg owocu. Ogonek długości 4 mm, cienki, odrywa się lekko i sucho przy zbiorze. 

stanowisko:wymagania.png

Dojrzewanie: Owoce rokitnika dojrzewają od sierpnia do września. W momencie owocowania, krzew wygląda jakby był obsypany pomarańczowymi koralikami

stanowisko_wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Rokitnik to roślina mało wymagająca – może rosnąć zarówno na stanowiskach słonecznych, jak i częściowo zacienionych. Można go uprawiać nawet na niezbyt żyznym, piaszczystym i wapiennym podłożu. Rokitnik jest odporny na suszę, zanieczyszczenia powietrza i mróz. Krzew nie powinien jednak rosnąć na glebach wilgotnych, okresowo zalewanych, gdyż może to prowadzić do szybkiego gnicia korzeni.

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: Przez pierwszy rok roślinę w czasie suszy warto podlewać. Cięcie z założenia nie jest konieczne, chociaż rokitnik bardzo dobrze je znosi. Oczywiście pędy zbyt zagęszczone lub nadmiernie rozrastające się na boki można usuwać. Amatorzy owoców rokitnika czasami skracają wierzchołki, aby ułatwić prace przy zbiorach.

stanowisko:wymagania.png

Zimowanie: Rokitnik jest odporny na mróz i przymrozki wiosenne. Zaleca się jednak okrywanie młodych sadzonek na zimę. 

Pochodzenie

Pochodzenie: Moskwa.

Opis

Rodzaj
owocujące
Zimozielone
nie
Pachnące kwiaty
nie
Dojrzewanie owoców
IX
VIII
Wiek rośliny
2

Specyficzne kody

EAN13
5902539179255
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy