• Ostnica Mocna Pony Tails P9
  • Ostnica Mocna Pony Tails P9
  • Ostnica Mocna Pony Tails P9
  • Ostnica Mocna Pony Tails P9
  • Ostnica Mocna Pony Tails P9
Ostnica Mocna Pony Tails P9
search
Trawy ozdobne

Ostnica Mocna Pony Tails P9

Stipa tenuissima Pony Tails

Skrócony opis produktu:

Stipa Pony Tails Ostnica to jedna z najpiękniejszych traw ozdobnych o cudownie miękkich liściach oraz o delikatnym zwiewnym pokroju. Rośnie w kępie osiągając maksymalnie około 60cm wysokości. Powiewająca na wietrze ostnica cieniutka pony tails wygląda zjawiskowo. Trawę można uprawiać w pojemnikach jako dekorację balkonów, tarasów 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

14,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 14,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Trawa dorasta do 60 cm wysokości i ładnie się przewiesza w 1/3 długości. Stipa Pony Tails jest gatunkiem, który dzięki swej urodzie może sprawdzić się we wszelkiego rodzaju kompozycjach. W naszych warunkach należy ją jednak traktować jako roślinę jednoroczną, do samodzielnego wysiewu 

kwiaty.png

Kwiaty: Jasnozielonkawo-srebrna wiecha, przebarwia się na jasnosłomkowo, z ością dłuższą niż 7,5 cm, pierzasta, zwiewna. Od końca czerwca tworzy bardzo liczne beżowe kwiatostany z licznymi, długimi, spiralnie skręconymi nitkami, które wraz z liśćmi pięknie falują nawet przy delikatnym wietrze. Kłosy z zawiniętą lub skręcona osią długości od 2 do 25 cm. Zasuszone kwiatostany używać można do suchych bukietów.

liście.png

Liście: Szmaragdowy, delikatny, włosowaty, łukowaty, gładki lub delikatnie owłosiony o długości do 30 cm. Cienkie, prawie włoskowate liście reagują na nawet najdelikatniejszy podmuch wiatru. Jedwabne zielone liście w miarę upływu lata przybierają piękny złoty kolor.

stanowisko_wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Ostnica jest rośliną mało wymagającą. Najlepiej rośnie na glebach suchych, piaszczystych i ubogich. Lubi stanowiska dobrze nasłonecznione i ciepłe. Rosnąc w cieniu i półcieniu nie wytwarza kwiatostanów. Jest wrażliwa na nadmiar wilgoci, więc należy ją sadzić w takim miejscu, żeby nadmiar wody nie spływał zanadto do korzeni. Szczególnie niekorzystne są wystawy: północna (zbyt zacieniona) oraz wschodnia (zagrożeniem są silnie mroźne, zimowe wiatry).

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: Wczesną wiosną wyczesujemy grabiami suche liście, pozbywamy się starych kwitnących rok wcześniej źdźbeł, czyli łodygi zajmujące środek kępy. Jeśli jednak po usunięciu środka trawy wyglądają nadal biednie, mają dużo suchego, są połamane to można również stipę przyciąć, ale tylko do wysokości suchego. 

stanowisko:wymagania.png

Zimowanie: Mrozoodporna. Ostnica mocna jest trawą uznawaną za kłopotliwą ze względu na trudność w zimowaniu. W Polsce traktowana jako roślina jednoroczna, lecz może zimować w gruncie odpowiednio zabezpieczona Okrywamy na zimę stroiszem iglastym, okrywając także podstawę kępy przepuszczalnym materiałem, korą lub trocinami. Wczesną wiosną zdejmujemy okrycie i wyczesujemy zaschnięte liście Z cięciem suchych liści należy poczekać do wiosny. 

stanowisko:wymagania.png

Pochodzenie: Ameryka Północna.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Kolor kwiatów
kremowobiały
Termin kwitnienia
VI
VII
Wiek rośliny
1

Specyficzne kody

EAN13
5902539178296
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy