• Obecnie brak na stanie
  • Miskant chiński Graziella 2L
  • Miskant chiński Graziella 2L
  • Miskant chiński Graziella 2L
  • Miskant chiński Graziella 2L
Miskant chiński Graziella 2L
search
Trawy ozdobne

Miskant chiński Graziella 2L

Skrócony opis produktu:

Miskant Graziella to jeden z wcześniej zakwitających miskantów o ogromnych kwiatostanach. Dorasta do 1,5 m wysokości tworząc dość luźne kępy łukowo zwisających liści. W sierpniu ponad liśćmi pojawiają się lekkie, zwiewne kwiatostany, wtedy wysokość całej rośliny dochodzi do 2 m. Jesienią liście przebarwiają się na odcienie miedzi i pomarańczy. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

22,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 22,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Miskanty są cenionymi trawami ozdobnymi o pięknych liściach i kwiatach. Pięknie prezentują się sadzone w grupach lub pojedynczo wśród innych bylin lub niższych traw ozdobnych. Miskant jest świetną propozycją na rabaty, do sadzenia w okolicach oczka wodnego oraz do tworzenia masowych nasadzeń w dużych ogrodach naturalistycznych.

kwiaty.png

Kwiaty: Kwiaty zebrane są w białe wiechy z delikatnym różowym połyskiem,  osiągają długość nawet do 40cm. Pojawiają się licznie późnym latem (w połowie VIII) i stanowią ozdobę rośliny do końca wegetacji, a także zimą – są wówczas białe.    

liście.png

Liście: Liście są zielone, dość szerokie, jesienią przebarwiają się na kolor miedziano-czerwony.

stanowisko_wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Roślina nie ma specjalnych wymagań co do gleby, wystarczy średnio żyzna gleba ogrodowa i mnóstwo słońca. Należy zapewnić stanowisko słoneczne i osłonięte od wiatrów. Miskanty lubią słońce i wodę. Przy stale wilgotnym (nie mokrym) podłożu, w pełnym słońcu będą pięknie rosły i kwitły, ciesząc właściciela ogrodu przez większość sezonu - także zimą. W lekkim półcieniu roślina również urośnie.

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: Młode rośliny można zabezpieczyć na zimę, okrywając je przy korzeniach kopczykiem z liści- ale jeżeli miejsce jest ciepłe a roślina starsza nie jest to konieczne. Miskant nie potrzebuje też intensywnego nawożenia, raz na dwa sezony możemy zasilić go kompostem. Wiosną trzeba ściąć część nadziemną (ile się da), jak większość traw zaczynają późno wegetację (ok maja), ale jak już zaczną rosnąć to szybko osiągają duże rozmiary. Po ok 2/3 latach mamy już całkowicie uformowaną roślinę o docelowych wymiarach i wysokości.

stanowisko:wymagania.png

Zimowanie: Mrozoodporna roślina, pamiętajmy jednak by w pierwszym roku okryć je na zimę, a podczas zimy związujemy jego liście, dzięki czemu chronimy roślinę przed mrozem. W pierwszych dwóch latach po posadzeniu najlepiej okryć miskanty przed zimą przysypując nasadę pędów warstwą kory. Zeszłoroczne liście należy ściąć wiosną gdy miną groźne mrozy. Kiedy kępa dostatecznie się rozrośnie miskant wytrzymuje zimy bez okrycia.

stanowisko:wymagania.png

Pochodzenie: Niemcy.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
tak
Kolor kwiatów
beżowy
czerwony
Termin kwitnienia
IX
VIII
Wiek rośliny
2

Specyficzne kody

EAN13
5902539171600
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.