• Nowy
  • Trawa Sesleria Sadleriana tatrzańska 1L
  • Trawa Sesleria Sadleriana tatrzańska 1L
  • Trawa Sesleria Sadleriana tatrzańska 1L
Trawa Sesleria Sadleriana tatrzańska 1L
search
Wszystkie produkty

Trawa Sesleria Sadleriana tatrzańska 1L

Sesleria Sadlera

Skrócony opis produktu:

Sesleria sadleriana znana również jako sesleria tatrzańska, to gatunek trawy kępkowej z rodziny wiechlinowatych. Jest to bardzo ładna, częściowo zimozielona trawa tworząca kępy 30-40cm wysokości. Charakteryzuje się wczesnym kwitnieniem, nietypowo, jak na trawy ozdobne.  Sesleria sadleriana to atrakcyjna trawa, która nie sprawia większych trudności w uprawie. Może służyć do nasadzeń w ogrodach na dachach, ogrodach preriowych, a także do pojemników.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

15,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 15,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Sesleria sadlera na stanowiskach naturalnych rośnie naterenach górzystych w Europy centralnej (Austria, Węgry, Czechy, Slowacja oraz naterenach dawnej Jugosławi). Rośnie głównie w Tatrach, a także na jednym stanowisku w Sudetach w pobliżu Jaskini Niedźwiedziej. Jest charakterystyczna dla piętra kosówki i piętra halnego. Polecana na rabaty, do ogrodów skalnych, pojemników, do sadzenia jako roślina okrywowa, obwódkowa. Nadaje się nawet do nasadzeń w ekstremalnych warunkach, jak cień i suche podłoże, gdzie inne rośliny nie dałyby sobie rady. 

kwiaty.png

Kwiaty: Kwiaty są drobne, niepozorne, zebrane w główkowaty kwiatostan. Kłoski mają fiołkowogranatowe zabarwienie. Smoliście czarne kwiatostany, przypominające kształtem 'bazie', pojawiają się już pod koniec marca i utrzymują się przez okres około dwóch miesięcy zmieniając kolor na beżowy. 

liście.png

Liście: Liście są płaskie, gładkie, o szerokości 2-6 mm. Na górnej stronie blaszki są zielone, a ich niewyraźne obrzeżenie jest białe.

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Sesleria sadleriana najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. Unika się zbyt silnego nasłonecznienia. Roślina preferuje gleby o odczynie obojętnym do lekko kwaśnego. Dobrze rośnie na glebach przepuszczalnych i umiarkowanie wilgotnych. Odporna na okresowe susze.

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: W okresie wzrostu warto regularnie podlewać, szczególnie w czasie suszy. Unika się jednak nadmiernego podlewania.

stanowisko:wymagania.png

Zimowanie: Mrozoodporna. Jednak przez pierwsze zimy zalecamy okryć roślinę. Kilkuletnie sadzonki mogą przetrwać niskie temperatury bez konieczności dodatkowej ochrony. 

 

stanowisko:wymagania.png

Pochodzenie: Europa. 

Opis

Wiek rośliny
1
Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
półzimozielone
Kolor kwiatów
ciemnofioletowe
fioletowy
Termin kwitnienia
III
IV
V
Pachnące kwiaty
nie

Specyficzne kody

EAN13
5905072268875
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.