• Miskant chiński Malepartus 2L
  • Miskant chiński Malepartus 2L
  • Miskant chiński Malepartus 2L
  • Miskant chiński Malepartus 2L
  • Miskant chiński Malepartus 2L
  • Miskant chiński Malepartus 2L
Miskant chiński Malepartus 2L
search
Trawy ozdobne

Miskant chiński Malepartus 2L

Skrócony opis produktu:

Miskant olbrzymi Malepatrus to dorastająca do 1-2m wysokości i do 1 metra szerokości wieloletnia trawa o bardzo szybkim wzroście ,która tworzy duże i malownicze kępy. Egzotyczny wygląd sprawia, że to jedna z najciekawszych odmian. Przepięknie poruszają się przy lekkich podmuchach wiatru. Na wiosnę kwiatostany są bordowe, na jesień robią się puszyste i wybarwiają się na biało. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

22,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 21,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Miskant chiński Malepartus to jedna z wyższych i najwcześniej kwitnących odmian tworząca duże, gęste kępy dorastające do 1 m wysokości i podobnej szerokości. W czasie kwitnienia rośliny mogą mieć nawet ponad 2 m wysokości. Przepięknie poruszają się przy lekkich podmuchach wiatru. Miskant chiński wykazuje znaczną tolerancję na zanieczyszczenie gleby i powietrza oraz wysokie zasolenie podłoża. Jest przy tym zdrowy, trwały i przez wiele lat zachowuje ładny pokrój. W odróżnieniu od wielu innych gatunków traw nie jest ekspansywny. Wysokie kępy dobrze prezentują się sadzone pojedynczo oraz w kompozycjach z innymi gatunkami traw, bylin i krzewów. Niewielkie wymagania, łatwa pielęgnacja i niskie koszty utrzymania sprawiają, że miskanty coraz częściej znajdują miejsce we wszelkiego rodzaju ogrodach. Można je z powodzeniem stosować w romantycznych ogrodach angielskich na bylinowych rabatach, posadzona w pobliżu zbiorników wodnych oraz w otoczeniu nowoczesnej architektury.

kwiaty.png

Kwiaty: W drugiej połowie lata spośród fontanny liści wyłaniają się strzeliste, wiechowate kwiatostany. Są one wyjątkowo okazałe, beżowe, delikatnie purpurowe, po przekwitnieniu stają się puszyste, a w odcieniu srebrzyste, przepięknie lśnią i mienią się w promieniach słońca.

liście.png

Liście: Cechą charakterystyczną tej trawy są długie, zwężające się ku wierzchołkom, łukowato wygięte, zielone liście. Przez środek każdej blaszki liściowej przebiega wyraźny, srebrzysty nerw główny. Źdźbła są wewnątrz wypełnione gąbczastym rdzeniem. Późnym latem i jesienią kępy przebarwiają się w ciepłych odcieniach pomarańczy. Następnie barwa ta przechodzi w rudy, potem słomkowy kolor, a liście powoli zasychają. Pozostawione na zimę zdobią ogród niemal do samej wiosny.  

stanowisko_wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Roślina preferuje gleby żyzne, piaszczysto-gliniaste o lekko kwaśnym pH, stanowiska słoneczne, zaciszne i osłonięte. Umiarkowanie wilgotna gleba zapewnia szybki wzrost, natomiast należy unikać miejsc zbyt suchych lub podmokłych. Wykazuje znaczną tolerancję na zanieczyszczenie gleby i powietrza oraz zasolenie. 

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: Wiosną budzi się ze snu zimowego dość późno i niemrawo, ale jak tylko poczuje większe ciepło to rośnie w oczach. Pełnię rozwoju osiągają w trzecim sezonie wegetacyjnym. Zeszłoroczne liście należy ścinać dopiero wiosną gdy miną groźne mrozy. Kiedy kępa dostatecznie się rozrośnie miskant wytrzymuje zimy bez okrycia.

stanowisko:wymagania.png

Zimowanie: Mrozoodporny (Strefa 6). Wymaga zabezpieczenia w pierwszym roku przez okrycie agrowłókniną, słomą lub liśćmi albo gałązkami świerkowymi.

stanowisko:wymagania.png

Pochodzenie: Niemcy.

Opis

Zimozielone
nie
Termin kwitnienia
IX
Wiek rośliny
1

Specyficzne kody

EAN13
5902539171617
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy