• Winorośl Cayuga White 2L
  • Winorośl Cayuga White 2L
  • Winorośl Cayuga White 2L
Winorośl Cayuga White 2L
search
Winorośl

Winorośl Cayuga White 2L

Vitis Cayuga White

Skrócony opis produktu:

Cayuga White to winorośl pochodząca z USA.  Doskonale nadaje się jako odmiana gruntowa. Plonuje bardzo obficie i regularnie. Winorośl polecana na wina ze względu na swój wyjątkowy smak. Odmiana odporna na mróz i choroby.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

25,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 25,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Jedna z najbardziej odpornych odmian na mróz i choroby. Osiąga do 4-5 m wysokości. Lubiana ze względu na obfite owocowanie i truskawkowy posmak owoców. Idealna na białe wino. Atrakcyjna zarówno dla początkujących jak i wprawionych ogrodników. 

Owoce

Owoce: Grona duże, luźne. Owoce kuliste, spore, skórka zielonożółta. Smak lekko truskawkowy, słodki.

Owoce

Dojrzewanie: Wyjątkowo smaczna i plenna odmiana. Owoce są w pełni dojrzałe w październiku. 

Liście

Liście: Pięcioklapowe, z powycinanymi klapami, duże, intensywnie zielone.

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Winorośl wymaga stanowiska słonecznego i ciepłego, toleruje też półcień. Preferuje glebę lekką, przepuszczalną, piaszczystą, żyzną o odczynie lekko kwaśnym. Winorośl sadzimy co 1-1,5 metra, 10-15 cm głębiej niż rosną w doniczce. Mniejsze rośliny sadzimy w zagłębieniu i przysypujemy ziemią dopiero jesienią. Taki sposób sadzenia zdecydowanie zwiększa mrozoodporność krzewów winorośli i zwiększa efektywność podlewania

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Aby zbudować potężny system korzeniowy, winogrona potrzebują dużo wody. Opieka nad nowo posadzoną sadzonką winogron ogranicza się do systematycznego podlewania. Szczególnie ważne jest, aby zwracać uwagę na podlewanie wczesnym latem i kiedy winogrona dojrzewają. Każdy młody krzak winorośli wymaga do trzech wiader wody.

Cięcie

Cięcie: W pierwszym roku po posadzeniu zalecamy prowadzić na jednym do trzech pędów. W kolejnych latach cięcie zależy od wybranego sposobu prowadzenia. Zalecane przerzedzanie, prześwietlanie rośliny w celu uzyskania dobrej jakości owoców. Ciąć średnio, w miarę potrzeb, selekcjonować pędy. Zabieg ten najlepiej wykonywać późną jesienią oraz zimą (przed rozpoczęciem wegetacji), lub latem po częściowym zdrewnieniu nowych przyrostów.

Podpory

Podpory: Doskonale nadaje się na wszelkie pergole, ogrodzenia, altany, kratki, podpory ogrodowe.

Zimowanie

Zimowanie: Wytrzymuje spadki temperatur do -25 st. C. Młode sadzonki zaleca się jednak chronić na zimę (np. agrowłókniną). Na początku listopada obsypujemy krzewy ziemią, robiąc nad każdym z nich kopczyk ok. 30 cm wysokości, chroni to roślinę nie tylko przed niską temperaturą ale też przed zalaniem podczas odwilży.

Pochodzenie

Pochodzenie: USA.

Opis

Rodzaj
owocujące
Zimozielone
nie
Pachnące kwiaty
nie
Dojrzewanie owoców
X

Specyficzne kody

EAN13
5902539176568
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.