• Obecnie brak na stanie
  • Winorośl bezpestkowa Interlaken 2L
  • Winorośl bezpestkowa Interlaken 2L
Winorośl bezpestkowa Interlaken 2L
search
Winorośl

Winorośl bezpestkowa Interlaken 2L

Vitis Interlaken

Skrócony opis produktu:

Winogrono Interlaken to jedna z najpopularniejszych odmian bezpestkowych. Jej owoce są słodkie i smaczne, a plony obfite i regularne.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

25,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 25,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Interlaken to beznasienna jasna odmiana deserowa. Jedne z najsmaczniejszych owoców spośród beznasiennych odmian uprawianych w Polsce. Zielono-żółte jagody o słodkim smaku Odporna na mróz i choroby.

Owoce

Owoce: Grona średniej wielkości. Jagody średniej wielkości, kuliste, barwy zielono-żółte. Bardzo smaczne, o słodkim smaku, soczyste.

Owoce

Dojrzewanie: Owoce w pełni dojrzałe są zazwyczaj w połowie września. 

Liście

Liście: Liście zielone, średniej wielkości, pięcioklapowe i ząbkowane.

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Winorośl wymaga stanowiska słonecznego i ciepłego. Preferuje glebę lekką, przepuszczalną, nie lubi ciężkiej, podmokłej. Najlepiej rośnie i owocuje w glebach lekko kwaśnych. Możliwa do uprawy na terenie całego kraju, nawet w okolicach o nie sprzyjającym klimacie dla innych odmian winorośli. Winorośl sadzimy co 1-1,5 metra, 10-15 cm głębiej niż rosną w doniczce. Mniejsze rośliny sadzimy w zagłębieniu i przysypujemy ziemią dopiero jesienią. Taki sposób sadzenia zdecydowanie zwiększa mrozoodporność krzewów winorośli i zwiększa efektywność podlewania

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Aby zbudować potężny system korzeniowy, winogrona potrzebują dużo wody. Opieka nad nowo posadzoną sadzonką winogron ogranicza się do systematycznego podlewania. Szczególnie ważne jest, aby zwracać uwagę na podlewanie wczesnym latem i kiedy winogrona dojrzewają. Każdy młody krzak winorośli wymaga do trzech wiader wody.

Cięcie

Cięcie: W pierwszym roku po posadzeniu zalecamy prowadzić na jednym do trzech pędów. W kolejnych latach cięcie zależy od wybranego sposobu prowadzenia. Zalecane przerzedzanie, prześwietlanie rośliny w celu uzyskania dobrej jakości owoców. Krzew rośnie silnie i nadaje się także do wysokopiennego formowania w formie pergoli. Zagęszcza się silnie i wymaga dlatego starannego cięcia, w tym letniego, gdyż wydaje wiele pędów. Ciąć średnio-długo, w miarę potrzeb, selekcjonować pędy i grona. Zabieg ten najlepiej wykonywać późną jesienią oraz zimą (przed rozpoczęciem wegetacji), również latem po częściowym zdrewnieniu nowych przyrostów.

Podpory

Podpory: Doskonale nadaje się na wszelkie pergole, ogrodzenia, altany, kratki, podpory ogrodowe.

Zimowanie

Zimowanie: Wytrzymuje spadki temperatur do -24 st. C. Młode sadzonki zaleca się jednak chronić na zimę (np. agrowłókniną). Na początku listopada obsypujemy krzewy ziemią, robiąc nad każdym z nich kopczyk ok. 30 cm wysokości, chroni to roślinę nie tylko przed niską temperaturą ale też przed zalaniem podczas odwilży.

Pochodzenie

Pochodzenie: USA.

Opis

Rodzaj
owocujące
Zimozielone
nie
Pachnące kwiaty
nie
Dojrzewanie owoców
IX

Specyficzne kody

EAN13
5902539176513
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.