• Obecnie brak na stanie
  • Powojnik Rhapsody wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Rhapsody wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Rhapsody wielkokwiatowy 1L
Powojnik Rhapsody wielkokwiatowy 1L
search
Clematisy - Powojniki

Powojnik Rhapsody wielkokwiatowy 1L

Clematis Rhapsody

Skrócony opis produktu:

Powojnik Rhapsody to odmiana przeciągająca uwagę ładnymi intensywnie szafirowoniebieskimi kwiatami z żółtymi pręcikami. Kwitnie długo i obficie w czerwcu na ubiegłorocznych pędach, ponownie latem i jesienią na pędach nowych. Polecana szczególnie do uprawy w dużych pojemnikach na balkonach i tarasach. Osiąga 2-2,5 m wysokości. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

25,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 25,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Wyhodował Frank Watkinson, Wielka Brytania 1988 r. Jego roczny przyrost to nawet 100 cm. Polecana również do uprawy w donicach i pojemnikach, niesamowicie zdobi tarasy i balkony. Polecana dla wszystkich zakątków Polski, ze względu na łatwość uprawy i wytrzymałość na niskie temperatury.

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty średniej wielkości o średnicy 13 cm, intensywnie szafirowoniebieskie, z żółtymi pręcikami. Mają 6 ułożonych na kształt gwiazdy ostro zakończonych działek. Niektóre kwiaty delikatnie pachną.

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie długo i obficie w czerwcu na ubiegłorocznych pędach, ponownie latem i jesienią na pędach nowych.

Liście

Liście: Liście pojedyncze i trójlistkowe, ciemnozielone.

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Lubi stanowisko słoneczne, półcieniste ale nie nagrzewające się. Dobrze rośnie na każdej wystawie słonecznej. Powojniki do prawidłowego wzrostu potrzebują gleby zasobnej w wilgoć i próchnicę, posiadającej odczyn obojętny do lekko kwaśnego. Podłoże musi być przy tym odpowiednio przewiewne (dla powojników nie nadają się ciężkie gliny, ale też nie całkiem piaszczystej). 

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Nie warto bać się cięcia młodej rośliny - przycinanie wymusza na pnączach rozkrzewianie a w efekcie zagęszczenie się już od podstawy. Tnie się silnie. Wiosną roślinę należy silnie przyciąć na wys. ok. 50 cm, usuwając pędy uszkodzone i martwe. Usuwanie przekwitłych kwiatów latem poprawia jesienne kwitnienie. W połowie kwietnia należy ją zasilić nawozem o spowolnionym działaniu. W sezonie podlewać. 

Podpory

Podpory: Łatwo porasta wszelkiego rodzaju siatki, tyczki, linki, słupki, kratki, płoty, ażurowe ścianki altan oraz pergole. Elementy z których składa się podpora nie powinny przekraczać 1 cm średnicy. Może wspinać się po naturalnych podporach, np. krzewach liściastych lub iglastych oraz krzewinkach.

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 4; do -34°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu.  Powojnik nie jest pnączem zimozielonym.

Pochodzenie

Pochodzenie: Wielka Brytania.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Kolor kwiatów
niebieski
pozostałe
Termin kwitnienia
IX
VI
VII
VIII
Pachnące kwiaty
tak
Wiek rośliny
1

Specyficzne kody

EAN13
5902539170078
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy